POLICJA ZATRZYMAŁA SPRAWCĘ PRÓBY NAPADU NA BANK W KOSZYCACH

Policja zatrzymała 37-latka, który w ub. tygodniu w Koszycach – przy użyciu przedmiotu przypominającego broń – sterroryzował pracownicę placówki bankowej i zażądał pieniędzy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował w poniedziałek, że tożsamość 37-letniego mieszkańca Krakowa ustalili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach. Mężczyznę udało się zatrzymać przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek rano. Do placówki bankowej w Koszycach (pow. proszowicki) wszedł mężczyzn, który – przy użyciu przedmiotu przypominającego broń – sterroryzował pracownicę instytucji i zażądał pieniędzy. Gdy ta oznajmiła, że w miejscu tym nie ma gotówki, napastnik przewrócił ją i uciekł, po drodze gubiąc swój plecak i czapkę.

Po zabezpieczeniu monitoringu, rozmowach ze świadkami, a następnie przeprowadzeniu analizy zgromadzonego materiału, proszowiccy policjanci ustalili tożsamość i miejsce pobytu osoby, która mogła dokonać tego czynu.

37-latek, którego zatrzymano w środę, usłyszał zarzut usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu w postaci broni pneumatycznej. W piątek krakowski sąd rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło;policja

Poprzedni artykuł;

Gdańsk: Napaść seksualna na kobietę przy ul. Trawki. Policja szuka tego mężczyzny! [FILM]

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *