Rozbita grupa pseudokibiców

Kolejnych 7 osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców zatrzymali śląscy policjanci. Zatrzymani mężczyźni i kobieta odpowiedzą między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy. Wobec dwóch z zatrzymanych prokurator zastosował poręczenie majątkowe i dozór policyjny. Pozostali, decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani.

 

Policjanci Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej w Katowicach oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w ubiegłą środę kolejne osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców. Mundurowi działali na mocy postanowienia wydanego przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Wszystkie zatrzymania odbyły się w jednym czasie, a w niektórych wzięli udział policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystcznego Policji w Katowicach. Zatrzymane osoby, to mieszkańcy różnych miast z terenu Śląśka – sześciu mężczyzn w wieku od 19 do 40 lat i 26-letnia kobieta. Podczas przeszukań stróże prawa u jednego z podejrzanych zatrzymali gotówkę w kwocie ponad 100 tysięcy złotych, zaś u kolejnego broń oraz prawie trzysta sztuk amunicji i ponad półtora kilograma amfetaminy.

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie cztery osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Dwóm osobom dodatkowo prokurator przedstawił zarzut prania brudnych pieniędzy. Wobec dwóch z zatrzymanych prokurator zastosował poręczenie majątkowe i dozór policyjny.

Wobec pozostałych zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe miesiące podejrzani spędzą za kratami. Teraz, za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, grozi im do 8 lat więzienia, zaś w przypadku przestępstwa prania brudnych pieniędzy grozi im 10 lat pozbawienia wolności. Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających, w więzieniu mogą spędzić nawet 12 lat.

Dotychczas w sprawie przedstawiono zarzuty aż 77 podejrzanym. To kolejny etap walki z przestępczością pseudokibiców. Środowisko to jest systematycznie rozbijane przez śląskich policjantów.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

CHCIAŁ KUPIĆ EKOGROSZEK NA ZIMĘ. ZOSTAŁ OSZUKANY

Oszuści nie próżnują

Cyberatak na Polską Policję.

Znamy szczegóły

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *