Amber Gold. Akt oskarżenia wobec Prokurator Barbarze K.

Do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ wpłynął akt skierowany przez Prokuraturę Okręgową w Legnicy przeciw prokurator Barbarze K. Kobieta prowadziła postępowanie w sprawie spółki Amber Gold. 

 

„Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko prokurator Barbarze K., która prowadziła i nadzorowała postępowanie w sprawie spółki Amber Gold w latach 2009-2012, a więc bezpośrednio po złożeniu zawiadomienia przez Komisję Nadzoru Finansowego” – informuję Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy PO w Legnicy.

 

Jak dodaję Rzecznik Prasowy, w ocenie Prokuratury Barbara K. w sposób rażący zaniedbała swoje obowiązki. Kobiecie zarzuca się, że ignorowała informację o przestępczej działalności Amber Gold, nie wykonując z punktu widzenia śledczych wielu oczywistych czynności. 

 

„W rezultacie umożliwiła kontynuowanie przestępczej działalności przez Marcina P. i kierowaną przez niego spółkę Amber Gold, której działania doprowadziły do niekorzystnego rozporządzenia mieniem niemal 19 tysięcy osób” – podkreślono.

 

Ocena Prokuratury

Wg rzecznika prasowego PO w Legnicy, Prokurator zlekceważyła informację KNF, iż spółka ma zakaz prowadzenia działalności w postaci składowania złota. Pani Lidia Tkaczyszyn zwróciła też uwagę na fakt, że Barbara K zarządziła wydanie spółce Amber Gold kopii dokumentów z akt postępowania, mimo iż nie był jego stroną. W ocenie prokuratury mogło przyczynić się to do 'utraty dowodów i utrudnić postępowanie’.

 

 

Odpowiedzialność karna

W maju 2018r. Sąd Dyscyplinarny przy Prokuraturze Generalnym w Warszawie po rozpoznaniu wniosku, wydał zgodę na pociągniecie do odpowiedzialności karnej Barbary K. Podejrzanej grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 

 

 

Julia Nikiel

źródło: pap/pl

 

 

 

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *