Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Amber Gold. Akt oskarżenia wobec Prokurator Barbarze K.

Do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ wpłynął akt skierowany przez Prokuraturę Okręgową w Legnicy przeciw prokurator Barbarze K. Kobieta prowadziła postępowanie w sprawie spółki Amber Gold. 

 

„Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko prokurator Barbarze K., która prowadziła i nadzorowała postępowanie w sprawie spółki Amber Gold w latach 2009-2012, a więc bezpośrednio po złożeniu zawiadomienia przez Komisję Nadzoru Finansowego” – informuję Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy PO w Legnicy.

 

Jak dodaję Rzecznik Prasowy, w ocenie Prokuratury Barbara K. w sposób rażący zaniedbała swoje obowiązki. Kobiecie zarzuca się, że ignorowała informację o przestępczej działalności Amber Gold, nie wykonując z punktu widzenia śledczych wielu oczywistych czynności. 

 

„W rezultacie umożliwiła kontynuowanie przestępczej działalności przez Marcina P. i kierowaną przez niego spółkę Amber Gold, której działania doprowadziły do niekorzystnego rozporządzenia mieniem niemal 19 tysięcy osób” – podkreślono.

 

Ocena Prokuratury

Wg rzecznika prasowego PO w Legnicy, Prokurator zlekceważyła informację KNF, iż spółka ma zakaz prowadzenia działalności w postaci składowania złota. Pani Lidia Tkaczyszyn zwróciła też uwagę na fakt, że Barbara K zarządziła wydanie spółce Amber Gold kopii dokumentów z akt postępowania, mimo iż nie był jego stroną. W ocenie prokuratury mogło przyczynić się to do 'utraty dowodów i utrudnić postępowanie’.

 

 

Odpowiedzialność karna

W maju 2018r. Sąd Dyscyplinarny przy Prokuraturze Generalnym w Warszawie po rozpoznaniu wniosku, wydał zgodę na pociągniecie do odpowiedzialności karnej Barbary K. Podejrzanej grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 

 

 

Julia Nikiel

źródło: pap/pl

 

 

 

O Julia Nikiel

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *