Amber Gold. Akt oskarżenia wobec Prokurator Barbarze K.

Do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ wpłynął akt skierowany przez Prokuraturę Okręgową w Legnicy przeciw prokurator Barbarze K. Kobieta prowadziła postępowanie w sprawie spółki Amber Gold. 

 

„Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko prokurator Barbarze K., która prowadziła i nadzorowała postępowanie w sprawie spółki Amber Gold w latach 2009-2012, a więc bezpośrednio po złożeniu zawiadomienia przez Komisję Nadzoru Finansowego” – informuję Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy PO w Legnicy.

 

Jak dodaję Rzecznik Prasowy, w ocenie Prokuratury Barbara K. w sposób rażący zaniedbała swoje obowiązki. Kobiecie zarzuca się, że ignorowała informację o przestępczej działalności Amber Gold, nie wykonując z punktu widzenia śledczych wielu oczywistych czynności. 

 

„W rezultacie umożliwiła kontynuowanie przestępczej działalności przez Marcina P. i kierowaną przez niego spółkę Amber Gold, której działania doprowadziły do niekorzystnego rozporządzenia mieniem niemal 19 tysięcy osób” – podkreślono.

 

Ocena Prokuratury

Wg rzecznika prasowego PO w Legnicy, Prokurator zlekceważyła informację KNF, iż spółka ma zakaz prowadzenia działalności w postaci składowania złota. Pani Lidia Tkaczyszyn zwróciła też uwagę na fakt, że Barbara K zarządziła wydanie spółce Amber Gold kopii dokumentów z akt postępowania, mimo iż nie był jego stroną. W ocenie prokuratury mogło przyczynić się to do ‚utraty dowodów i utrudnić postępowanie’.

 

 

Odpowiedzialność karna

W maju 2018r. Sąd Dyscyplinarny przy Prokuraturze Generalnym w Warszawie po rozpoznaniu wniosku, wydał zgodę na pociągniecie do odpowiedzialności karnej Barbary K. Podejrzanej grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 

 

 

Julia Nikiel

źródło: pap/pl

 

 

 

O Julia Nikiel

Zobacz także!

Polski piłkarz prawie zabił znajomego. Pod wpływem narkotyków wbił mu nóż w kark

Jak informuje „Czas Chojnic”, 25-letni Patryk Z. trafił do aresztu po wydarzeniach, które miały miejsce …

Policja zrobiła zasadzkę. Obrzydliwy czyn 32-latka w Gdańsku

32-latek przez internet składał propozycje seksualne 12-latce. Nie wiedział jednak, że po drugiej stronie monitora …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *