Rozbita sieć agencji towarzyskich

Krakowscy policjanci i prokuratorzy z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu.

 

Realizacja miała miejsce 14 listopada 2020r., kiedy to policjanci weszli równocześnie do 11 mieszkań na terenie Krakowa.  W działaniach tych wzięło udział ponad 150 policjantów. W akcji zostały wykorzystane psy służbowe Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

 

Rozbity Gang Sutenerów

Wśród osób zatrzymanych znalazły się osoby, które były na szczycie grupy. Zatrzymano też osoby odpowiedzialne za ściśle określone funkcje jak np. najem mieszkań i ich utrzymanie, a także zamieszczanie ogłoszeń na portalach internetowych. Prowadzono również ewidencję spotkań towarzyskich oraz wycen świadczonych usług. Inni natomiast mieli za zadanie ochronę kobiet świadczących usługi seksualne oraz organizowanie transportu do wyznaczonych miejsc spotkań. Wg ustaleń śledczych gangiem kierował 47-letni biznesem z Krakowa, a pomagała mu w tym jego 34-letnia żona oraz dwie inne kobiety, które uczyniły sobie źródło stałego dochodu czerpiąc korzyści z cudzego nierządu. Sutenerzy zatrudniali głównie Polki i Ukrainki. Były to kobiety od 21 lat do 59. 

Policjanci zabezpieczyli również samochody warte kilkadziesiąt tysięcy złotych, gotówkę w kwocie ponad 1 mln złotych, biżuterię, laptopy, broń pneumatyczną oraz 4000 paczek papierosów bez akcyzy. 

 

 

Prokurator z  Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie przedstawił zarzuty 10 zatrzymanym. 7 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec pozostałych 3 zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. 

 

 

Julia Nikiel

źródło:policja/pl

O Julia Nikiel

Zobacz także!

Polski piłkarz prawie zabił znajomego. Pod wpływem narkotyków wbił mu nóż w kark

Jak informuje „Czas Chojnic”, 25-letni Patryk Z. trafił do aresztu po wydarzeniach, które miały miejsce …

Policja zrobiła zasadzkę. Obrzydliwy czyn 32-latka w Gdańsku

32-latek przez internet składał propozycje seksualne 12-latce. Nie wiedział jednak, że po drugiej stronie monitora …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *