Rozbita sieć agencji towarzyskich

Krakowscy policjanci i prokuratorzy z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu.

 

Realizacja miała miejsce 14 listopada 2020r., kiedy to policjanci weszli równocześnie do 11 mieszkań na terenie Krakowa.  W działaniach tych wzięło udział ponad 150 policjantów. W akcji zostały wykorzystane psy służbowe Policji oraz Krajowej Administracji Skarbowej.

 

Rozbity Gang Sutenerów

Wśród osób zatrzymanych znalazły się osoby, które były na szczycie grupy. Zatrzymano też osoby odpowiedzialne za ściśle określone funkcje jak np. najem mieszkań i ich utrzymanie, a także zamieszczanie ogłoszeń na portalach internetowych. Prowadzono również ewidencję spotkań towarzyskich oraz wycen świadczonych usług. Inni natomiast mieli za zadanie ochronę kobiet świadczących usługi seksualne oraz organizowanie transportu do wyznaczonych miejsc spotkań. Wg ustaleń śledczych gangiem kierował 47-letni biznesem z Krakowa, a pomagała mu w tym jego 34-letnia żona oraz dwie inne kobiety, które uczyniły sobie źródło stałego dochodu czerpiąc korzyści z cudzego nierządu. Sutenerzy zatrudniali głównie Polki i Ukrainki. Były to kobiety od 21 lat do 59. 

Policjanci zabezpieczyli również samochody warte kilkadziesiąt tysięcy złotych, gotówkę w kwocie ponad 1 mln złotych, biżuterię, laptopy, broń pneumatyczną oraz 4000 paczek papierosów bez akcyzy. 

 

 

Prokurator z  Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie przedstawił zarzuty 10 zatrzymanym. 7 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec pozostałych 3 zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. 

 

 

Julia Nikiel

źródło:policja/pl

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *