Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Podczas policyjnej interwencji w Wydminach (woj. warmińsko-mazurskie) jeden z funkcjonariuszy postrzelił śmiertelnie 32-latka. Mężczyzna zaatakował policjantów i stwarzał realne zagrożenie dla wszystkich osób w tym miejscu – podała policja.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 grudnia w Wydminach pod Giżyckiem (woj, warmińsko-mazurskie). Policjanci zostali wezwani do awantury domowej. Powiadomiono ich o agresywnym mężczyźnie, który dobijał się do drzwi jednego z mieszkań

„Obecność policjantów nie uspokoiła 32-latka, który stwarzał poważne i realne zagrożenie dla wszystkich osób w tym miejscu. Swoim zachowaniem zmusił funkcjonariuszy do użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego i broni. Po tym, jak zaatakował policjantów, narażając ich na utratę życia i zdrowia, padł jeden strzał, który niestety okazał się śmiertelny” – przekazała w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Giżycku. 

Wydminy. 32-latek śmiertelnie postrzelony podczas interwencji policji
Rzecznik warmińsko-mazurskiej policji mł. asp. Tomasz Markowski powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że podczas interwencji doszło do szarpaniny. 32-latek zaatakował i dusił policjantkę. Markowski podał również, że w mieszkaniu, w którym doszło do tragedii, była partnerka 32-latka oraz trójka dzieci w wieku: rok, 9 i 17 lat.

„Partnerka mężczyzny i jej dzieci zostali objęci opieką psychologów, a pracownicy socjalni wspierani przez dzielnicowych z Wydmin zaproponowali jej pomoc i umieszczenie z dziećmi w lokalu zastępczym na czas prowadzonych czynności. Kobieta jednak postanowiła na ten czas przenieść się do rodziny” – poinformowała policja.

Obecnie wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia. Prokuratura nie informuje na razie o jego przebiegu.  – Trwają czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z użyciem broni przez funkcjonariusza – przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *