Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

KRWAWE MORDERSTWO NA ŚLĄSKU. 78-LATEK Z CZAPCE MIKOŁAJA ZABIŁ ŻONĘ

Sąd aresztował 78-latka, który zamordował swoją żonę siekierą, gdy ta wracała do mieszkania. Podczas zbrodni mężczyzna miał na sobie czapkę św. Mikołaja. Para od dłuższego czasu żyła w separacji.
Więcej: https://www.planeta.pl/Kronika-policyjna/Krwawe-morderstwo-na-Slasku.-78-latek-z-czapce-Mikolaja-zabil-zone-13-12-2021

Bogdan P. morderstwo zaplanował już wcześniej, wybierając miejsce oraz przedmiot, którym zakończy żywot 74-letniej Krystyny P. Gdy kobieta weszła na podwórze przy ulicy Kopernika w Częstochowie, została kilkukrotnie uderzona siekierą w głowę. Zmarła na miejscu.

Świadkowie widzieli, jak 78-latek oddala się w stronę Jasnej Góry. Jak podkreślali, napastnik miał na głowie czapkę świętego Mikołaja. Kamuflaż okazał się nieskuteczny, a mężczyznę zatrzymano dwie godziny później.

Pani Krystyna była z mężem w separacji, tutaj mieszkała od jakichś sześciu lat. Grzeczna, uprzejma i taka sympatyczna kobieta. Bardzo mi jej szkoda, taka inteligentna, miała swoją pasję, malowała, na plenery malarskie jeździła. Czasem porozmawiałyśmy. Wieczorami wracała z zajęć plastycznych, które miała w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nawet kiedyś pytałam ją, czy się nie boi tak późno wracać do domu. Mówiła że nie, bo to blisko domu – mówi jedna z sąsiadek.

Portal Fakt.pl donosi, że motywem zbrodni mogły być nieporozumienia w kwestii rozliczeń majątkowych. 78-latek po zatrzymaniu trafił do szpitala ze względu na złe samopoczucie.

Podczas przesłuchania Bogdan P. przyznał się do zbrodni, lecz jak twierdzi, nie chciał zabić żony, a zamierzał ją jedynie nastraszyć. Ta wersja wydarzeń nie przekonała śledczych.

Przyznał się, że dokonał tej zbrodni, ale twierdził, że nie chciał żony zabić. Sprawca twierdzi, że to kobieta go zaatakowała i musiał się bronić. Nie daliśmy temu wiary, to on zadał jej co najmniej kilka ciosów siekierą w głowę. Postawiliśmy mu zarzut zabójstwa – poinformował rzecznik częstochowskiej prokuratury.

Bogdan P. został aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Powód założenia czapki Mikołaja nadal nie jest znany.
Więcej: https://www.planeta.pl/Kronika-policyjna/Krwawe-morderstwo-na-Slasku.-78-latek-z-czapce-Mikolaja-zabil-zone-13-12-2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *