Rozbito gang narkotykowy powiązany z pseudokibicami. Marihuana była nawet w wannie i pralce.

Siedmiu podejrzanych zatrzymanych w Lublinie. Jest to efekt akcji CBŚP przeprowadzonej pod nadzorem prokuratury. Przejęto prawie 21 kg marihuany, maczety, nóż i pałkę teleskopową a także likwidacja laboratorium amfetaminy. – przekazała rzecznik prasowy podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Zatrzymani mogą mieć związek ze środowiskiem pseudokibiców jednego z gdańskich klubów. Jeden z zatrzymanych w Gdańsku chciał pozbyć się marihuany w wannie, zalewając ją wodą i resztę piorąc w pralce.

Zatrzymanie na lotnisku

Akcja policyjna rozpoczęła się na terenie podwarszawskiego lotniska, gdzie wylądował samolot z m.in. dwoma podejrzanymi. – wyjaśnia podinsp. Iwona Jurkiewicz. „Obaj zostali zatrzymani, przy wsparciu Nadwiślańskiej Straży Granicznej w samolocie tuż po wylądowaniu. W sprawnym wykonaniu czynności pomogli też funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie”- dodała.

W tym samym czasie policjanci z CBŚP z Gdańska działali już na terenie w województwie pomorskim, wspierani przez funkcjonariuszy z zarządów CBŚP w Lublinie, Kielcach, Białymstoku oraz Bydgoszczy, a także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z Gdańska, funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. Oni zatrzymali kolejnych pięciu podejrzanych.

W wyniku przeszukiwań domów w których przebywało 7 zatrzymanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli nóż, pałkę teleskopową oraz maczetę. Przejęli również około 21 kg marihuany.

„U jednego z zatrzymanych w Gdańsku policjanci zabezpieczyli 7kg marihuany. Zważenie tego narkotyku było bardzo trudne, ponieważ mężczyzna wrzucił marihuanę do wanny, zalewając ją wodą. Czy chciał ją rozpuścić, czy spuścić do odpływu, trudno powiedzieć- ani jedno, ani drugie mu nie wyszło. Podobnie jak nie udało mu się pozbyć następnej partii marihuany, która znajdowała się w bębnie działającej pralki. Z pewnością szybkie działanie policjantów pokrzyżowało mężczyźnie plany” – przekazała pap, rzecznik CBŚP.

Laboratorium amfetaminy- likwidacja

W powiecie Wejherowskim w gminie Szemud funkcjonariusze zlikwidowali laboratorium amfetaminy. Zabezpieczyli kompletną linię produkcji płynnej amfetaminy. Około 7 kg ciekłej zasadowej amfetaminy oraz substancję, z której można wyprodukować jeszcze do 20 kg narkotyku.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono m.in około 180 tysięcy złotych w gotówce, sześć luksusowych zegarków oraz sześć luksusowych samochodów.

Przedstawiono zatrzymanym zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych oraz udziału zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu.

O Kinga

nic nie znaleziono

Poznań, Gortadowo. Śmierć 39-letniej Natalii, co wiemy do tej pory?

Poznań, Gortatowo

Zaczęło się od sprzeczki, skończyło na pobiciu i ranieniu nożem

Warszawa

Zabił nożem znajomego żony, ale jej też nie zamierzał oszczędzić

Nowa Sól

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *