Znęcanie się nad bezdomnym. Nastolatek odpowie za poniżanie, bicie oraz groźby

Podejrzanego o znęcanie się nad bezdomnym 18-nastolatka zatrzymała policja z Kłodzka. Wyzywał, groził, poniżał, bił i zmuszał do określonego zachowania. Sprawca usłyszał zarzuty, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku podinsp. Wioletta Martuszewska poinformowała w czwartek pap, że policjanci zareagowali na film umieszczony w mediach społecznościowych i sygnały od mieszkańców.

„Jesteśmy bardzo zbudowani tą sytuacją, że mieszkańcy naszego miasta, widząc w internecie film, na którym zarejestrowano to znęcanie się, zareagowali i poinformowali służby. Bardzo dziękujemy za te sygnały” – powiedziała policjantka.

Wyjaśniła, że funkcjonariusze szybko ustalili, że do zdarzenia doszło kilka tygodni temu na terenie województwa opolskiego, a sprawcą jest 18- letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego.

„Napastnik wyzywając słowami obelżywymi, bił swoją ofiarę po głowie i po twarzy. Dopuścił się również kierowanie wobec bezradnego mężczyzny gróźb pozbawienia życia. Wszystko to telefonem komórkowym nagrywał 15-letni kolega agresora, który jest mieszkańcem województwa opolskiego” – powiedziała policjantka.

We wtorek doszło do zatrzymania 18-nastolatka, a w środę zostały przedstawione zarzuty podejrzanemu o fizyczne znęcanie się nad osobą nieporadną oraz przestępstwa psychicznego za co grozi kara 8 lat więzienia.

Prokurator rejonowy w Kłodzku wobec mężczyzny zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Natomiast materiały dotyczące 15-latka, który nagrywał zdarzenie telefonem komórkowym, przesłane zostaną do sądu rodzinnego, który będzie decydował o dalszym losie małoletniego i konsekwencjach jakie poniesie” – powiedziała podinsp. Wioletta Martuszewska.

O Kinga

nic nie znaleziono

Poznań, Gortadowo. Śmierć 39-letniej Natalii, co wiemy do tej pory?

Poznań, Gortatowo

Zaczęło się od sprzeczki, skończyło na pobiciu i ranieniu nożem

Warszawa

Zabił nożem znajomego żony, ale jej też nie zamierzał oszczędzić

Nowa Sól

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *