Pożar hali pod Warszawą. Burmistrz apeluje o zamknięcie okien

Z uwagi na duży pożar hali produkcyjnej położonej przy ul. Umiastowskiej w Ołtarzewie prosimy o zamknięcie okien i w miarę możliwości pozostanie w domach, szczególnie dzieci – napisał w mediach społecznościowych burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz. Z daleka widać kłęby gęstego, ciemnego dymu. Jak podaje TVN Warszawa, cała hala jest objęta ogniem, a co najmniej jedna osoba została poszkodowana. Na miejscu pracują 32 zastępy straży pożarnej i grupa chemiczna.

Burmistrz poprosił, by stosować się do komunikatów służb pracujących na miejscu pożaru i zachować ostrożność na drogach w okolicy zdarzenia. „Akcja gaszenia pożaru przebiega bez zakłóceń. Komunikat ma charakter prewencyjny„- dodał.

Wcześniej poinformował, że ze względu na poważnych rozmiarów pożar hali produkcyjnej położonej przy ul. Umiastowskiej do obiektów Wyższego Seminarium Duchownego ewakuowane zostały dzieci i młodzież z przedszkola i szkoły podstawowej. „Ewakuacja przebiegała płynnie pod nadzorem kadry pedagogicznej i odpowiednich służb” – dodał.

To hala z piankami i tworzywami sztucznymi, prawdopodobnie produkowane są tam opakowania” – mówi TVN Warszawa mł. kpt. inż. Katarzyna Urbanowska oficer prasowy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP.

„Zadysponowano już ponad 30 jednostek straży pożarnej, w tym cysternę i grupę chemiczną, która będzie badała jakość powietrza. Wiemy o jednej osobie ewakuowanej, możliwe, że jedna osoba przebywa wewnątrz hali” – przekazała.

.

O Kinga

nic nie znaleziono

Poznań, Gortadowo. Śmierć 39-letniej Natalii, co wiemy do tej pory?

Poznań, Gortatowo

Zaczęło się od sprzeczki, skończyło na pobiciu i ranieniu nożem

Warszawa

Zabił nożem znajomego żony, ale jej też nie zamierzał oszczędzić

Nowa Sól

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *