Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 303

Pseudokibice z różnych klubów zjednoczyli się i wspólnie handlowali narkotykami

CBŚP i Prokuratura Okręgowa w Krakowie rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, która miała zajmować się przemytem, przetwarzaniem i rozprowadzaniem narkotyków. Podczas działań policja przejęła broń, tabletkarkę i narkotyki w tym 3-CMC – bardzo silny narkotyk syntetyczny. Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działali na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego.

 

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa mogła działać od 2019 roku, wprowadzając na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego znaczne ilości narkotyków, przede wszystkim amfetaminę, tabletki ecstasy czy mefedron. W grupie zatrzymano pseudokibiców z trzech różnych klubów sportowych. Mimo tego podejrzani doskonale współdziałali w tym procederze.

 

Początek śledztwa

Wszystko zaczęło się w czerwcu 2020r. kiedy to policjanci CBŚP zatrzymali 2 mężczyzn przemycających kokainę z Holandii do Polski. Podczas pierwszego zatrzymania przejęto 0,5 kg kokainy i 0,6 kg 3-Chlorometkatynonu (3-CMC). Na podstawie zebranych dowodów Sąd tymczasowo aresztował podejrzanych.

 

Rozbicie grupy przestępczej

W minionym tygodniu policjanci z krakowskiego CBŚP, wspierani przez CBŚP z Rzeszowa i Opola oraz małopolskich kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji zatrzymali 8 osób. Podczas tej akcji policjanci zabezpieczyli ponad 1,5 kg amfetaminy, marihuanę i haszysz, do badań trafią także 2 jednostki broni wraz z amunicją. Wśród tych rzeczy znaleziono również tabletkarkę, służącą do produkcji tabletek ecstasy. Na jednej z posesji policjanci znaleźli także skradzione dwa motocykle i rower. 

Policjanci podczas przeszukiwań skorzystali z pomocy przewodników z psami służbowymi do wyszukiwania narkotyków.

Zarzuty

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje prokurator Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Zatrzymanym przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienie licznych przestępstw narkotykowych.  Jedna z osób zatrzymanych będzie odpowiadała za kierowanie grupą przestępczą.

Na podstawie zebranych dowodów 9-ciu podejrzanych przebywa obecnie w areszcie śledczym. Za wprowadzanie do obrotu narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za przetwarzanie i przemycanie narkotyków grozi nawet do 15 lat więzienia.

 

Julia Nikiel
źródło:cbsp.policja/pl

 

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

ROZBITY GANG MA NA SWOIM KONCIE PRZESTĘPSTWA PRZECIWKO ŻYCIU I ZDROWIU ORAZ AKCYZOWE

Likwidacja 2 fabryk papierosów, przejęcie ponad 115 ton tytoniu, blisko 5,5 mln szt. papierosów, maszyny …

16 OSÓB ZATRZYMANYCH

Szeroko zakrojone działania stołecznego Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw prowadzone pod nadzorem …

Wyzysk podwykonawców na budowie

Straszne Spółki Artura B. – „Arturek Development”   Wyzysk pracowników poszukujących pracy to nic nowego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *