Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

„Zatłukli ofiary” Skakali po klatce piersiowej, bili metalowy prętem.

Weszli do domu i dosłownie „zatłukli” jego gospodarza. Znęcali się nad nim przez godzinę: dotkliwie bili pokrzywdzonego, kopali po głowie i ciele, skakali po klatce piersiowej. Po wszystkim wyniesli go na korytarz i zostawili. 

 

Jeleniogórska prokuratura okręgowa informuje o areszcie dla pięciu osób, które tak brutalnie pobiły swoje ofiary, że doprowadziły do ich śmierci.

Do pierwszej zbrodni doszło w nocy z 15 na 16 marca 2020 r. w jednym z mieszkań na terenie Lubania. – Wówczas Piotr M., Patryk M. i Paweł M. dopuścili się zabójstwa Krzysztofa S. Zbrodnia miała bardzo brutalny przebieg – informuje Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy prokuratury.

40-letni mężczyzna był bity pięściami po twarzy i głowie. Sprawcy kopali go też po całym ciele i uderzali metalowym prętem. – Jeden z napastników przy użyciu noża zadał pokrzywdzonemu rany twarzy, inny skakał ofierze po klatce piersiowej – opowiada prokurator Czułowski.

Po wszystkim wyszli z mieszkania i zostawili 40-latka bez pomocy. – Zmarł na skutek odniesionych obrażeń – mówi prokurator.

Trzech podejrzanych o to zabójstwo mężczyzn zatrzymano dwa dni po nim. To mieszkańcy Lubania – dwóch 38-latków i jeden 21-latek. Ze względu na brutalność tego pobicia prokuratura postawiła im zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

– Policjanci zgromadzili obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanym przez prokuraturę takiego zarzutu – informuje asp. szt. Grzegorz Szewczyk z policji w Bolesławcu. – Oni po prostu zatłukli tego mężczyznę – mówi „Wyborczej” jedna z osób, która zna szczegóły śledztwa.

Prokuratura nie chce na tę chwilę podawać motywów sprawców. Portal eluban.pl informuje, że przyczyną zabójstwa miał być skradziony telefon.

Skakali mu po klatce piersiowej i głowie

Do brutalnego pobicia doszło też w nocy 17 marca w Bolesławcu. 46-letni Tadeusz G. i 43-letnia Beata K. wybrali się na zakrapianą imprezę, gdzie zastali swojego znajomego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wcześniej się z nim pokłócili o pieniądze, które miał im być winien.

– Przez około godzinę dotkliwie bili pokrzywdzonego Piotra M., kopiąc go po głowie i ciele, a także skacząc po jego klatce piersiowej i głowie. Mężczyzna został następnie wyniesiony na klatkę schodową. Pomimo przybycia na miejsce pogotowia ratunkowego zmarł – informuje prokurator Czułowski.

Sprawców zatrzymano i po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu zarzucono im pobicie ze skutkiem śmiertelnym, ale niewykluczone, że ze względu na brutalność sprawców prokuratura będzie chciała zmienić im zarzuty na zabójstwo.

W obu przypadkach sąd zdecydował o areszcie. Podejrzanym z Lubania za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi od 12 lat więzienia do dożywocia.

Para podejrzana o pobicie ze skutkiem śmiertelnym może trafić do więzienia na 10 lat, chyba że prokuratura zdecyduje się zaostrzyć kwalifikację – wtedy również grozi im dożywocie.
źródło;Wrocław/wyborcza/policja

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *