Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł z przesłuchania w budynku miejscowych prokuratur rejonowych. Za poszukiwanym wydany został list gończy.

Jak poinformował w komunikacie zespół prasowy podlaskiej policji, mężczyzna podejrzany jest o rozbój, którego miał dokonać w minioną niedzielę w jednym ze sklepów na osiedlu Nowe Miasto w Białymstoku. Po zatrzymaniu we wtorek został doprowadzony na przesłuchanie w budynku prokuratur rejonowych przy ul. Mickiewicza (mieści się tam też białostocki sąd rejonowy).

„Będąc pozbawionym wolności w trakcie wykonywanych czynności z jego udziałem, dokonał samouwolnienia (…). Za mężczyzną został wydany list gończy” – poinformowała policja.

Maciej Didiuk poszukiwany
Poszukiwany to 32-letni Maciej Didiuk; wzrost 180 cm, ciemne włosy, szczupła budowa ciała. Ubrany był w ciemną bluzę bez kaptura z białym napisem „illegal”, czarną kurtkę z kapturem, ciemne spodnie i białe buty. 

Na swojej stronie internetowej podlaska policja opublikowała też jego zdjęcie. „Wszystkie osoby, które widziały mężczyznę ze zdjęcia lub mogą przyczynić się do ustalenia jego miejsca pobytu, prosimy o kontakt pod numer alarmowy 112” – apeluje.

Według nieoficjalnych informacji z policyjnych źródeł, gdy na moment został sam w pokoju, w którym był przesłuchiwany w Prokuraturze Rejonowej Białystok-Południe, mężczyzna uciekł z budynku przez okno (na parterze). Trwają poszukiwania zbiega, m.in. zarządzone zostały blokady i kontrole drogowe.

źródlo;policjabiałystok 

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Komornicy muszą zwrócić miliony z rządowej tarczy

Pół tysiąca komorników musi zwrócić prawie 38 mln zł z rządowej tarczy. Polski Fundusz Rozwoju: …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *