Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Koronawirus. ZAKAZ wychodzenia z domu. Jakie KARY? Gdzie zgłosić?

Pilna wiadomość dla wszystkich mieszkających w Polsce! Jak się okazuje, rząd Mateusza Morawieckiego wprowadza nowe obostrzenia w walce z epidemią koronawirusa. Co to oznacza? Chodzi o wprowadzenie zakazu wychodzenia z domu. Jakie kary będą obowiązywać za wychodzenie z domu bez potrzeby? 

W czasie konferencji prasowej, po posiedzeniu sztabu antykryzysowego, premier Mateusz Morawiecki podał najnowsze informacje na temat zasad dotyczących funkcjonowania w czasie epidemii koronawirusa. Jak podano od środy 25 marca wprowadzone zostają obostrzenia: zaostrzone mają zostać warunki kwarantanny społecznej. Wprowadzony zostanie zakaz wychodzenia z domu bez koniecznych życiowo potrzeb. Potrzeby konieczne życiowo to: wyjście po zakupy spożywcze, do apteki czy do pracy, wyprowadzanie psa.  Zmieni się też organizacji w komunikacji. Nowe zasady mają funkcjonować aż do 11 kwietnia włącznie.

Premier w czasie konferencji mówił: – Za nami kolejny tydzień ograniczeń w życiu zawodowym i prywatnym, dla wielu bardzo ciężki tydzień. Bardzo dziękuję tym, którzy umożliwiają nam dostęp do niezbędnych artykułów, tym, którzy opiekują się nami, służbie zdrowia. (..) Niezbędne są kolejne kroki, które ograniczają efekt kolejnych zakażeń. Musimy wdrożyć kolejne ograniczenia. (…) Spodziewamy się sporego wzrostu zachorowań.

Kolejne wprowadzane OGRANICZENIA to: 

  • zakaz w przemieszczaniu się, można jedynie wyjść do pracy, po zakupy spożywcze, wyprowadzanie psa, wyjście do apteki, do lekarza (starajmy się dzwonić), nie gromadzić się: grlliować, wychodzić na plac zabaw
  • co drugie miejsca siedzące w autobusie/tramwaju/metrze mogą być zajęte, nie może być pasażerów stojących
  • zakaz zgromadzeń, z wyjątkiem wydarzeń, w których uczestniczą członkowie rodziny

Minister zdrowia: – Jeśli nie ograniczymy kontaktów do maksimum, nie ograniczymy liczby chorych. Zostań w domu, wprowadzamy praktycznie w życie.

Czy złamanie nowych ograniczeń będzie karane? Na pytanie o to, jakie kary będą np. za zgromadzenie się na Bulwarach Wiślanych, padła odpowiedź, że od mandatu do 5 tys. zł.

źródlo;se.pl

Poprzedni artykuł;

DACHOWANIE AUDI NA DK-17 W OKU KAMERY

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *