Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Dariusz P. zatrzymany przez CBA. Chodzi o wyłudzenie dużych pieniędzy

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie około 1.3 mln zł. Pokrzywdzonych w sprawie może być nawet 30 osób.

Kilkumiesięczne śledztwo prowadzone wspólnie przez warszawską delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Prokuraturę Regionalną w Łodzi przełożyło się na zatrzymanie Dariusza P. Mężczyzna to właściciel jednej ze spółek działających w Warszawie. W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy ustalono, że w latach 2018-2020 zaoferował kilku przedsiębiorcom zbyt ich towarów w sieci jednej ze stacji benzynowych w zamian za zakup części udziałów w jego spółce. W trakcie prezentacji oferty przyszłym kontrahentom przedstawiał się jako osoba powiązana z koncernem paliwowo-energetycznym, co faktycznie nie miało miejsca. Ustalenia śledczych wskazują, że mężczyzna twierdził między innymi, że posiadał wyłączność na modernizację wizualną stacji benzynowych oraz mógł wpływać na asortyment oferowany w ich sklepach. Dla uwiarygodnienia swoich kontaktów przedstawiał zainteresowanym przedsiębiorcom fikcyjne umowy podpisane z koncernem oraz fałszywe weksle opiewające na łączną kwotę ponad 280 milionów złotych.

Zgromadzone dowody wskazują, że mężczyzna wyłudził około 1,3 mln zł oraz usiłował wyłudzić kolejne kilkaset tysięcy złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Pokrzywdzonymi w sprawie może być nawet 30 osób.

Wydział Komunikacji Społecznej

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *