Dariusz P. zatrzymany przez CBA. Chodzi o wyłudzenie dużych pieniędzy

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie około 1.3 mln zł. Pokrzywdzonych w sprawie może być nawet 30 osób.

Kilkumiesięczne śledztwo prowadzone wspólnie przez warszawską delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Prokuraturę Regionalną w Łodzi przełożyło się na zatrzymanie Dariusza P. Mężczyzna to właściciel jednej ze spółek działających w Warszawie. W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy ustalono, że w latach 2018-2020 zaoferował kilku przedsiębiorcom zbyt ich towarów w sieci jednej ze stacji benzynowych w zamian za zakup części udziałów w jego spółce. W trakcie prezentacji oferty przyszłym kontrahentom przedstawiał się jako osoba powiązana z koncernem paliwowo-energetycznym, co faktycznie nie miało miejsca. Ustalenia śledczych wskazują, że mężczyzna twierdził między innymi, że posiadał wyłączność na modernizację wizualną stacji benzynowych oraz mógł wpływać na asortyment oferowany w ich sklepach. Dla uwiarygodnienia swoich kontaktów przedstawiał zainteresowanym przedsiębiorcom fikcyjne umowy podpisane z koncernem oraz fałszywe weksle opiewające na łączną kwotę ponad 280 milionów złotych.

Zgromadzone dowody wskazują, że mężczyzna wyłudził około 1,3 mln zł oraz usiłował wyłudzić kolejne kilkaset tysięcy złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Pokrzywdzonymi w sprawie może być nawet 30 osób.

Wydział Komunikacji Społecznej

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *