„Daj mi linę, chcę, żeby ktoś mnie zabił” 9-latek poprosił swoją Mamę

Quaden Bayles, 9-letni chłopiec z Australii, który cierpi na karłowatość, błagał swoją mamę, aby pomogła mu się zabić. Wstrząsające nagranie opublikowane w mediach społecznościowych poruszyło ludzi na całym świecie. Historia chłopca zwraca tym samym uwagę na poważny problem, jakim jest prześladowanie osób niepełnosprawnych. 

Yarraka Bayles z Brisbane w Australii, matka 9-latka cierpiącego na karłowatość, postanowiła udostępnić w mediach społecznościowych nagranie płaczącego syna, który mówi jej, że „chce, aby ktoś dźgnął go w serce”.

„Daj mi linę, chcę się zabić. Chcę tylko dźgnąć się w serce. Chcę, żeby ktoś mnie zabił” – słychać na nagraniu.

Kilkuminutowe wideo wstrząsnęło internautami na całym świecie. Kobieta chciała w ten sposób pokazać, do czego prowadzi znęcanie się nad osobami niepełnosprawnymi. Quaden Bayles był gnębiony w swojej szkole z powodu niskiego wzrostu.

Na poruszające nagranie zareagowali natychmiast światowi celebryci. Hugh Jackman, hollywoodzki aktor pochodzący z Sydney, zamieścił na swoim Twitterze krótkie nagranie ze słowami wsparcia dla chłopca: ”Quaden, masz we mnie przyjaciela”.

Z kolei amerykański komik Brad Williams, który urodził się z achondroplazją (karłowatość), założył internetową zbiórkę dla Quadena i jego mamy, aby wysłać rodzinę do Disneylandu. Jak podaje BBC, w niecały dzień udało się zebrać 130 tys. dolarów.

źródło;radiozet/facebook/youtube

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *