Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

30 mln sztuk w dwa lata? Policja szuka dostawców amunicji

Policja w dwa lata zamierza kupić miliony sztuk amunicji kal. 9×19 mm – tak wynika z ogłoszonego właśnie przetargu, który w ramach umowy ramowej przewiduje zakup nawet kilkunastu milionów sztuk naboi rocznie. To jedno z większych „amunicyjnych” postępowań jakie policja ogłosiła w ostatnim czasie. Komenda Główna Policji przewiduje, że dostawy zakończą się do grudnia 2021 roku.

Nawet 30 mln sztuk nabojów pistoletowych kal. 9×19 mm Parabellum, z pociskiem typu TFMJ, może trafić w kolejnych dwóch latach do Polskiej Policji, a wszystko w ramach jednego przetargu. Zakłada on wyłonienie maksimum dwóch wykonawców, z którymi mają zostać zawarte umowy ramowe. Dostawy mają zostać zrealizowane do 17 grudnia 2021 r. Jak informuje Komenda Główna Policji, w ramach umów wykonawczych przewidywane są zakupy 10-15 mln sztuk wspomnianej amunicji rocznie.

Formacja na oferty czeka do 14 kwietnia bieżącego roku. Głównym kryterium wyboru firm, z którymi zawarte zostaną umowy ramowe, będzie cena. Następnie, już na etapie zawierania umowy wykonawczej, kryterium ceny będzie stanowiło 90 proc., a 10 proc. oceny będzie zależało od czasu dostawy.

Przypomnijmy, że naboje 9×19 mm Parabellum są szeroko wykorzystywane w Policji. Pozwalają one bowiem na strzelanie z całej gamy najbardziej popularnych pistoletów, tj. Walther P-99, rodziny pistoletów Glock, Beretta APX czy CZ oraz nowych REX. Co więcej, amunicja tego typu zasila również użytkowane przez funkcjonariuszy pistolety maszynowe PM-98, UMP czy też MP-5.

Opisywany przetarg zakłada zakupy nabojów do broni strzeleckiej, składających się z 9 mm pełnopłaszczowego (typ TFMJ) pocisku z rdzeniem ołowianym oraz prochowym ładunkiem miotającym, spłonką zapalającą oraz 19 mm mosiężną łuską. Masa pocisku szacowana jest w przedziale od 7 do 8,3 . W przypadku parametru dotyczącego energii początkowej, mowa jest o 510-650 J w przypadku lufy broni o długości 150 mm. Naboje mają być umieszczane w plastikowych „koszyczkach” o pojemności nie większej niż 50 sztuk.

źródło;infosecurity24/policja

Poprzedni artykuł; 

ZABÓJSTWO W RUMI. CIAŁO KOBIETY W CIĄŻY ZNALEZIONE W MIESZKANIU.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *