30 mln sztuk w dwa lata? Policja szuka dostawców amunicji

Policja w dwa lata zamierza kupić miliony sztuk amunicji kal. 9×19 mm – tak wynika z ogłoszonego właśnie przetargu, który w ramach umowy ramowej przewiduje zakup nawet kilkunastu milionów sztuk naboi rocznie. To jedno z większych „amunicyjnych” postępowań jakie policja ogłosiła w ostatnim czasie. Komenda Główna Policji przewiduje, że dostawy zakończą się do grudnia 2021 roku.

Nawet 30 mln sztuk nabojów pistoletowych kal. 9×19 mm Parabellum, z pociskiem typu TFMJ, może trafić w kolejnych dwóch latach do Polskiej Policji, a wszystko w ramach jednego przetargu. Zakłada on wyłonienie maksimum dwóch wykonawców, z którymi mają zostać zawarte umowy ramowe. Dostawy mają zostać zrealizowane do 17 grudnia 2021 r. Jak informuje Komenda Główna Policji, w ramach umów wykonawczych przewidywane są zakupy 10-15 mln sztuk wspomnianej amunicji rocznie.

Formacja na oferty czeka do 14 kwietnia bieżącego roku. Głównym kryterium wyboru firm, z którymi zawarte zostaną umowy ramowe, będzie cena. Następnie, już na etapie zawierania umowy wykonawczej, kryterium ceny będzie stanowiło 90 proc., a 10 proc. oceny będzie zależało od czasu dostawy.

Przypomnijmy, że naboje 9×19 mm Parabellum są szeroko wykorzystywane w Policji. Pozwalają one bowiem na strzelanie z całej gamy najbardziej popularnych pistoletów, tj. Walther P-99, rodziny pistoletów Glock, Beretta APX czy CZ oraz nowych REX. Co więcej, amunicja tego typu zasila również użytkowane przez funkcjonariuszy pistolety maszynowe PM-98, UMP czy też MP-5.

Opisywany przetarg zakłada zakupy nabojów do broni strzeleckiej, składających się z 9 mm pełnopłaszczowego (typ TFMJ) pocisku z rdzeniem ołowianym oraz prochowym ładunkiem miotającym, spłonką zapalającą oraz 19 mm mosiężną łuską. Masa pocisku szacowana jest w przedziale od 7 do 8,3 . W przypadku parametru dotyczącego energii początkowej, mowa jest o 510-650 J w przypadku lufy broni o długości 150 mm. Naboje mają być umieszczane w plastikowych „koszyczkach” o pojemności nie większej niż 50 sztuk.

źródło;infosecurity24/policja

Poprzedni artykuł; 

ZABÓJSTWO W RUMI. CIAŁO KOBIETY W CIĄŻY ZNALEZIONE W MIESZKANIU.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *