Znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką. W trakcie zatrzymania zaatakował policjantów nożem i siekierą

Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad partnerką. W trakcie zatrzymania w mieszkaniu w Jeleniej Górze mężczyzna groził funkcjonariuszom i ranił ich nożem. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podinsp. Edyta Bagrowska przekazała, że w minionym tygodniu policjanci interweniowali w związku ze zgłoszoną w jednym z mieszkań awanturą domową.

– Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, wyraźnie słyszeli odgłos przewracanych mebli oraz groźby pozbawienia życia kierowane przez mężczyznę wobec kobiety. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia postanowili natychmiast wejść do mieszkania, jednak nikt nie reagował na ich pukanie i wezwanie do otwarcia drzwi – powiedziała policjantka.

Jeden z funkcjonariuszy wszedł do mieszkania przez okno po drabinie rozstawionej przez strażaków. W środku zauważył mężczyznę, który w ręku trzymał siekierę. – Ten na widok policjanta natychmiast ruszył w jego kierunku, wymachując siekierą i grożąc pozbawieniem życia, próbował zatrzasnąć okno, roztrzaskując szybę. Przez cały czas był agresywny i nie reagował na polecenia. Agresor rzucił się na funkcjonariuszy, kopał, bił, a także ranił ich nożem. Policjanci obezwładnili go i zatrzymali – powiedziała policjantka.

Dodała, że w mieszkaniu przebywała jego partnerka, która w obawie o swoje życie bała się otworzyć drzwi. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna od września ubiegłego roku znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. – Nadużywał alkoholu, który wyzwalał w nim agresję, wszczynał bez żadnego powodu awantury, podczas których wyzywał, bił, szarpał i popychał pokrzywdzoną. Groził jej również pozbawieniem życia – wyjaśniła Bagrowska.

48-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy i tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Polka Jessica Kurzawa jest poszukiwana. Uciekła ze szpitala w Amsterdamie

Holandia

Poszukujemy zaginionej, Kornelii-Policja Śrem

11-letnia mieszkanka Nochowa ostatni raz była widziana (10 marca) około godz. 7.55

Wnuczek odciął głowę siekierą swojej 100-letniej babci? Sam zawiadomił policję

Niemcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *