Wyłudzał nowe auta wprost z salonów. Przedstawiał fałszywe potwierdzenia przelewów

Okazuje się, że patent 36-latka na wyłudzenie auta był prostszy niż mogłoby się wydawać. Mężczyźnie udało się w ten sposób wyłudzić nowe auto terenowe o wartości 180 tys. złotych. Jednak kolejna próba oszusta już się nie udała.

Jeden z klientów salonu w Zielonej Górze wpadł na prosty sposób kradzieży nowego samochodu, i to w ciągu dnia, wprost z salonu samochodowego. Mężczyzna jednak nie zamierzał się włamywać. Postanowił wyłudzić auto, przedstawiając sfałszowane potwierdzenie przelewu. Na tej podstawie pracownik wydal oszustowi nowe auto warte 180 tys zł. Dopiero po pewnym czasie zorientowano się, że mężczyzna był oszustem.

Zobacz również :

Nowa metoda kradzieży

36-latek, mieszkaniec powiatu świebodzińskiego, wyłudzony samochód wstawił do okolicznego komisu, zamieniając go na dwa inne samochody o łącznej wartości 40 tys. złotych. Dodatkowo właściciel komisu wypłacił mu gotówkę w wysokości 100 tys. złotych.

Jak się później okazało, mężczyzna jeden z samochodów podarował swojej byłej dziewczynie jako prezent z okazji… dnia kobiet.

To jednak nie był koniec. Mężczyzna w podobny sposób przywłaszczył kolejny samochód warty ok 60 tys. złotych, tym razem z innego zielonogórskiego salonu. W tym przypadku samochód nie został sprzedany, ani wymieniony, ale za to uszkodzony. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na co najmniej 36 tys. złotych.

Może Cię zainteresować:

 

Na tym jednak podejrzany nie poprzestał i udał się do kolejnego salonu samochodowego w Zielonej Górze, gdzie znowu zamówił samochód o wartości 120 tys. złotych i próbował go odebrać, ponownie przedstawiając sfałszowane potwierdzenie wpłaty. Jednak pracownicy nie wydali mu pojazdu, a zawiadomili policję. Zielonogórscy policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę.

Okazało się, że oszust był już dobrze znany policji, wielokrotnie notowany oraz karany za liczne oszustwa. Wysokość strat, jakie spowodował oszust, szacuje się nawet na kilkaset tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa, przywłaszczenia mienia oraz podrabiania dokumentów. W związku z faktem, że nie jest to jego pierwszy raz, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. 36-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Policjanci wyjaśniają, czy nie ma więcej poszkodowanych.

źródło;PIK

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Rodzice alkoholicy zgotowali jej w domu piekło. Teraz ma spłacić ich długi

– Potwornie się bili, lała się krew....

Ile komornik może zabrać z pensji? Egzekucja komornicza – jak wygląda?

W rzeczywistości, każde podjęte przez komornika działanie jest ściśle regulowane przez prawo, w tym to, z jakich składników majątku może „ściągnąć” dług i jaką część środków pieniężnych czy mienia może zająć

5 MLN PAPIEROSÓW NA DOBĘ

TYLE BYŁA W STANIE WYPRODUKOWAĆ PRZEJĘTA MASZYNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *