Śledczy sprawdzają budynek dawnej siedziby Zatoki Sztuki. Nieoficjalnie: chodzi o zaginięcie Iwony Wieczorek

Czynności procesowe w lokalu dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie trwają od kilku dni – powiedział w środę prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej. W ubiegły czwartek policja taśmami otoczyła budynek obecnie działający, jako Nowa Zatoka. Portalowi i.pl udało się nieoficjalnie dowiedzieć, że chodzi o czynności ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Na miejscu pojawiły się wykopy i pies tropiący a także policyjny namiot.

Policja weszła do dawnego budynku Zatoki Sztuki w Sopocie

W przedświąteczny czwartek wieczorem policja otoczyła taśmą i zabezpieczyła teren wokół i budynek Nowej Zatoki w Sopocie. Zabezpieczenie odbywa się na zlecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie. Budynku wciąż pilnują policjanci.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia prokurator Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej mówił, że czynności procesowe w budynku będą prowadzone w najbliższych dniach.

W środę prokurator w rozmowie z PAP stwierdził, że w „czynności procesowe w budynku rozpoczęły się kilka dni temu i „są kontynuowane”.

Zaznaczył, że nie da się stwierdzić ile czasu zajmie śledczym sprawdzenie budynku dawnej Zatoki Sztuki. „Czasami czynności procesowe mogą trwać kilka dni” – stwierdził.

Na pytania dotyczące działania śledczych w środku – m.in. zasłonięcie okien w budynku, prokurator Borchólski odpowiedział, że „nie może zdradzić, jakie czynności są wykonywane i co pewne osoby robią na miejscu”.

Czynności procesowe ws. zaginięcia Iwony Wieczorek

Choć prokuratura nie ujawnia, czy zabezpieczenie terenu ma związek ze śledztwem dotyczącym zaginięcia Iwony Wieczorek, portalowi i.pl udało się nieoficjalnie potwierdzić informację, że chodzi o czynności w tej właśnie sprawie. Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Krakowie prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia młodej gdańszczanki.

W środę przy budynku, od strony plaży, pojawił się wykop. Widziano też funkcjonariusza z psem tropiącym. Wieczorem tuż przy lokalu pojawił się policyjny namiot.

Nowa Zatoka. Kiedyś Zatoka Sztuki

Lokal na plaży w Sopocie, gdzie obecnie mieści się Nowa Zatoka, powstał ponad dziesięć lat temu, jako Zatoka Sztuki na terenie wydzierżawionym przez miasto spółce rodzeństwa T. Władze Sopotu chciały tam stworzyć kulturalną wizytówkę miasta.

Zatokę Sztuki szeroko opisywały media w związku ze sprawą przestępstw seksualnych Krystiana W. i innych osób, do których miało dochodzić też na terenie klubu. Skandal odbił się szerokim echem w polskim społeczeństwie.

Budynek jest położony w bardzo prestiżowym miejscu, niedaleko słynnego Grand Hotelu, jednej z wizytówek Sopotu.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Udusiła własne dziecko. Zapadł wyrok

Mysłowice

Makabryczne odkrycie. Trzy ciała w opuszczonej kamienicy, policja szuka kolejnych

Wola, Warszawa

„Mężczyzna może być niebezpieczny”. Pilny komunikat policji ws. podwójnego morderstwa

Spytkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *