Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Przetrzymywał kobietę bez jej zgody. Została uwolniona przez policję.

Kryminalni i dzielnicowi z Pragi Północ w ramach wspólnych działań zatrzymali mężczyznę, który przetrzymywał swoją byłą partnerkę bez jej zgody. Zawiadomienie o zaginięciu 31-latki złożyła jej matka. 42-letni mężczyzna był poszukiwany nakazem doprowadzenia przez sąd, ponieważ miał do odbycia karę 10 lat więzienia. Usłyszał trzy zarzuty, po których trafił do zakładu karnego. Za przestępstwa, których dopuścił się wobec 31-letniej byłej partnerki grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą środę 53-letnia mieszkanka dzielnicy powiadomiła policjantów z komendy na Pradze Północ o zaginięciu swojej córki. Kobieta opisała szczegółowo w jakich okolicznościach 31-latka opuściła mieszkanie. Zgłaszająca była przekonana, że za zniknięciem jej córki, stoi jej były partner.

Kryminalni, jak tylko ustalili wszystkie niezbędne dla sprawy informacje, w tym rysopis młodej kobiety natychmiast rozpoczęli jej poszukiwania. Dzięki dobrej współpracy z dzielnicowymi ustalili, że 42-letni był partner zaginionej kobiety jest poszukiwany przez sąd i ma do odbycia karę 10 lat pozbawiania wolności za przestępstwo z art. 229§3 kk.

Razem z dzielnicowymi bardzo szybko zjawili się pod adresem, pod którym miał przebywać poszukiwany mężczyzna. W lokalu słychać było odgłosy świadczące o obecności jakiś osób. Gdy policjanci zapukali do drzwi, wszelkie hałasy ucichły. Na miejsce wezwano strażaków, którzy przy pomocy podnośnika z koszem dostali się pod okno mieszkania na trzecim piętrze. 42-latek ukrywający się w mieszkaniu zdecydował się wyjść. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci w lokalu odnaleźli zaginioną kobietę.

31-latka zdecydowała się złożyć zawiadomienie na Policji. Wyjaśniła, że chciała rozstać się z 42-latkiem. Ten jednak nie chciał przyjąć tego do wiadomości. Straszył ją, groził pozbawieniem zdrowia i życia, również za pośrednictwem komunikatora internetowego, nachodził ją w pracy, wielokrotnie podniósł na nią rękę, a gdy przyszła do niego odzyskać telefon, który jej zabrał, nie pozwolił opuścić jej mieszkania. Za każdym razem, kiedy kobieta podejmowała próbę wyjścia, 42-latek odpychał ją, szarpał i krzyczał na nią.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna już wcześniej był karany za liczne przestępstwa i spędził kilkanaście lat w więzieniu.

Teraz 42-latek usłyszał trzy zarzuty dotyczące kierowania gróźb karalnych wobec 31-latki, zmuszania jej do określonego zachowania oraz naruszenia jej nietykalności cielesnej. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Po czynnościach procesowych policjanci doprowadzili mężczyznę do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzony wyrok 10 lat więzienia.

kom. Paulina Onyszko/mg

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Czy jesteś podsłuchiwany przez system Pegasus? Oto narzędzie, które pozwala to sprawdzić

Nasze smartfony i znajdujące się na nich dane nie są tak bezpieczne, jak często myślimy. …

CBŚP i BSWP zatrzymały podejrzanych o przemyt i handel narkotykami. Wśród nich jest 3 policjantów

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji i z Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali łącznie 16 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *