Pracownik administracji gwałcicielem. Policja apeluje do kobiet

Mężczyzna z Krakowa podawał się za pracownika administracji. Gdy był już w mieszkaniu ofiar, atakował kobiety i groził im gwałtem. Policja apeluje o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych, które mogły zostać seksualnie wykorzystane.

Do zdarzenia doszło w grudniu pod koniec 2021 roku. Policja prowadzi śledztwo przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o próbę zgwałcenia mieszkanki Krakowa, którą napadł i groził nożem.

Wytypowany sprawca został zatrzymany przez krakowskich policjantów, a następnie na wniosek prokuratury tymczasowo aresztowany.

Jak sugeruje policja, podejrzany mężczyzna mógł dopuścić się także innych tego typu przestępstw, a ofiary nie zgłosiły tego faktu odpowiednim służbom.

Działanie przestępcy miało polegać na podawaniu się za pracownika administracji, który pod pozorem sprawdzenia działania instalacji kanalizacyjnej dostawał się do mieszkania potencjalnej ofiary, a następnie przy użyciu noża oraz przemocy usiłował doprowadzić ją do obcowania płciowego.

Apel policji

Osoby pokrzywdzone tego typu przestępstwem, które dotychczas nie były przesłuchiwane i nie zgłaszały tego formalnie, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pod nr telefonu 47 83 52 650 lub mailem na adres.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Śmierć podczas policyjnej interwencji. Finał sprawy

Mirów Nowy

Brutalny gwałt w Warszawie. Są zarzuty dla 25-latka

Warszawa

Homofobiczny atak w Warszawie. 13-latek uderzył mężczyznę metalową pałką

Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *