Ponad 100 kg marihuany ukrytych w ciężarówce. Służby udaremniły przemyt

Funkcjonariusze różnych służb udaremnili przemyt z Hiszpani do Polski ponad 100 kg marihuany. Narkotyki zostały ukryte pod podłogą pojazdu. Czarnorynkowa wartość detaliczna zabezpieczonego narkotyku wynosi około 5 mln złotych.

W okolicach Jędrzychowic, funkcjonariusze CBŚP, KAS i SG skontrolowali kierowcę samochodu ciężarowego, który przewoził towar z Hiszpanii do Polski” – poinformowała rzecznik prasowy szefa Krajowej Administracji Skarbowej mł.asp. Justyna Pasieczyńska.

Rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz przekazała, że w trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli ponad 100 kg marihuany, która była ukryta pod podłogą pojazdu.

Z przejętej ilości narkotyków można było uzyskać około 100 tysięcy porcji dilerskich„- wyjaśniła.

Zatrzymano kierowcę ciężarówki. Prokurator łódzkiego pionu Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej przedstawił mu zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wewnątrzwspólnotowego nabycia i przewozu narkotyków. Czyny te zagrożone są karą do 20 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia właściwego toku postępowania, realną obawę matactwa oraz grożącą podejrzanemu surową karę prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd w pełni podzielił stanowisko prokuratora i zastosował tymczasowy areszt” – przekazała Prokuratura Krajowa.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie gangu przemycającego z Hiszpani do Polski marihuanę. Według śledczych jednorazowy transport wynosił około 65 do nawet ponad 100 kg narkotyku. Grupa działała od 2022 roku i mogła przemycić do Polski prawie 500 kg marihuany.

O Kinga

nic nie znaleziono

Nagie ciało kobiety w centrum miasta. Obrażenia wskazują na morderstwo

Racibórz

Ciało kobiety dryfowało w Odrze we Wrocławiu

Wrocław

Znaleziono ciało kobiety. Szczegóły zbrodni są makabryczne

Warszawa Mokotów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *