List gończy za Ukraińcem Denysem Levchenko. Uciekł policji przy wyjściu z prokuratury

Przestępca uciekł przy wyjściu z prokuratury. Wcześniej policja doprowadziła go tam siłą. Jak doszło do tej ucieczki? Tego nie wiadomo. Prokuratura wydała list gończy za mężczyzną. – Apelujemy do wszystkich osób, które mają informacje na jego temat o kontakt z policjantami prowadzącymi poszukiwania – powiedział sierż. szt. Jakub Pacyniak.

Prokuratura Warszawa Ochota wydała list gończy za zbiegłym spod jej siedziby Ukraińcem. Denys Levchenko został we wtorek doprowadzony do prokuratury przez policję, ale uciekł podczas przejścia do samochodu. Ochocka komenda prosi o pomoc w tej sprawie.

– Trwają poszukiwania zatrzymanego wcześniej mężczyzny, który we wtorek oddalił się po czynnościach w prokuraturze, Denys Levchenko ścigany jest listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Ochota – poinformował sierż. szt. Jakub Pacyniak z ochockiej komendy policji.

W związku z tym funkcjonariusze podali, że poszukują Denysa Levchenko, s. Oleksandra, lat 24, obywatela Ukrainy. Ostatni znany adres zamieszkania poszukiwanego to Ząbki, ul. Powstańców. Policja nie ujawnia natomiast, czego dotyczy śledztwo, w ramach którego doprowadzali do prokuratury obywatela Ukrainy. Wiadomo jedynie, że poszukiwania prowadzone były na szeroką skalę, uczestniczyli w nich funkcjonariusze z psem tropiącym, patrole piesze, a przechodniom w okolicach prokuratury pokazywano wizerunek zbiega.

– Apelujemy do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu mężczyzny lub mają informacje na jego temat o kontakt z policjantami prowadzącymi poszukiwania – powiedział sierż. szt. Jakub Pacyniak.

Na stronach internetowych ochockiej policji znajduje się rysopis poszukiwanego:

  • wzrost 180-185 cm,
  • szczupła budowa ciała,
  • włosy ciemne,
  • krótka broda.

Gdy ostatni raz był widziany na warszawskiej Ochocie, miał na sobie szary dres z czarnymi wstawkami, na nogach szare buty sportowe z napisem „Nike”. Można tam też spojrzeć na jego wizerunek.

„Wszyscy, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat poszukiwanego lub miejsca jego pobytu, proszeni są o kontakt z policjantami pod całodobowymi numerami telefonu 47 723 93 50 lub 47 723 93 51 lub z funkcjonariuszami prowadzącymi sprawę 47 723 93 30, 47 72 393 03. Informacje można również przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl” – zaapelowała ochocka komenda.

Policjanci jednocześnie zapewniają o utrzymaniu tajemnicy, co do osoby informującej. W ochockiej komendzie trwa kontrola, która ma wyjaśnić jak doszło do tej ucieczki.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Udusiła własne dziecko. Zapadł wyrok

Mysłowice

Makabryczne odkrycie. Trzy ciała w opuszczonej kamienicy, policja szuka kolejnych

Wola, Warszawa

„Mężczyzna może być niebezpieczny”. Pilny komunikat policji ws. podwójnego morderstwa

Spytkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *