Brat zamordował kobietę w Szumsku. Otrzymał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Motywem zaszłości rodzinne

We wtorek w miejscowości Szumsk zamordowano 45-latkę. Teraz zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 27-latek. To brat ofiary. Przyznał się już do zarzucanych mu czynów. Ujawnił nawet motyw.

Prokurator rejonowy w Mławie Marcin Bagiński przekazał, że 27-latkowi, który został zatrzymany jeszcze we wtorek, kilka godzin po dokonaniu przestępstwa, przedstawiono w środę zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Jak zaznaczył prokurator, jest to najcięższy zarzut w polskim Kodeksie karnym, za co grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

– Podejrzany to brat ofiary, mieszkaniec tej samej miejscowości, czyli Szumska. Podczas przesłuchania przyznał się do zabójstwa, odpowiadał na pytania i złożył obszerne, bardzo szczegółowe i drastyczne w swojej wymowie wyjaśnienia – powiedział prokurator.

Prokurator o bestialskim zabójstwie 45-latki

Prokurator Bagiński, opierając się na wyjaśnieniach podejrzanego oraz innych dotychczasowych ustaleniach, relacjonował przebieg zdarzeń. 45-letnia kobieta, wdowa i matka dwójki dzieci, zginęła „od licznych obrażeń, nakierowanych na dekapitację”.

– Zabójstwa dokonał używając dwóch noży. Przebieg zdarzenia był niezwykle drastyczny. Finałem była dekapitacja ofiary – podkreślił prokurator Bagiński. Jak wyjaśnił, do zdarzenia doszło w domu 45-letniej kobiety, podczas nieobecności jej dzieci – we wtorek między godziną 11 a 14.

– Podejrzany 27-latek podjął decyzję o zabójstwie na tle zaszłości rodzinnych – dodał prokurator.

Zatrzymanie 27-latka w Olsztynie

– Po dokonaniu zbrodni samochodem ofiary 27-latek udał się w kierunku Olsztyna i na terenie tego miasta został zatrzymany tego samego dnia przez policjantów. Stało się to po podjętym niemal natychmiast pościgu, ponieważ mężczyzna był jedną z osób typowanych do ustalenia, że to właśnie on jest sprawcą zabójstwa – dodał szef prokuratury rejonowej w Mławie.

W związku z tym, że w czasie ucieczki 27-latek kierował samochodem, w środę przedstawiono mu również zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego, pomimo zakazu orzeczonego przed sąd i decyzji starosty mławskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Dzieci 45-latki objęte pomocą

Prokurator Bagiński wyjaśnił także, iż dwójką dzieci ofiary jeszcze we wtorek zaopiekowała się jej najbliższa rodzina – w oparciu o Kodeks rodzinny i opiekuńczy zostanie wdrożona pomoc dla dzieci, także pomoc psychologiczna. – Dalej o tym, jak pomóc tym dzieciom, decydował będzie już sąd rodzinny – oświadczył.

Prokurator Rejonowy w Mławie zapowiedział jednocześnie, że w czwartek odbędzie się najprawdopodobniej posiedzenie sądu w sprawie rozpatrzenia wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego 27-latka tymczasowego aresztu, jednocześnie planowana jest również sekcja zwłok 45-letniej kobiety.

Zgodnie z kodeksem karnym, kto zabija człowieka ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 15 albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

O Kinga

nic nie znaleziono

Zaginął 63-letni Wiesław Paszkot z Krakowa

Kraków

Wziął narkotyki, miał wizję, zabił swoich znajomych. Początek procesu po zbrodni w Łodzi

Łódź

Zaginęła 19-latka z Lublińca. Osoby mogące pomóc proszone są o kontakt z policją

Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *