13-latka urodziła martwe dziecko. Szokujące ustalenia śledczych ws. ojcostwa

Wstrząsające śledztwo kieleckiej prokuratury. 71-letni Stanisław G. jest podejrzany o seksualne wykorzystanie nieletniej. Zgodnie z wynikami badań DNA, jest on ojcem dziecka, które urodziła 13-latka.

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że 13-latka urodziła dziecko w domu babci pod Kielcami, 9 sierpnia. Wkrótce po tym na miejsce przyjechało pogotowie. Ratownicy stwierdzili zgon noworodka, a następnie udzielili pomocy nastolatce. Dziewczynka została przewieziona do szpitala.

Według doniesień lokalnych mediów, noworodek prawdopodobnie był martwy, a nastolatka była w szóstym miesiącu ciąży, gdy doszło do rozwiązania.

Śledczy przekazali jednak, że sekcja zwłok noworodka nie dała jednoznacznej odpowiedzi na pytania o to, czy dziecko urodziło się żywe, ani jaka była przyczyna jego śmierci. W związku z tym zlecono dodatkowe badania.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz poinformował Polską Agencję Prasową, że badania DNA pozwoliły na ustalenie ojca dziecka. Jest nim 71-letni Stanisław G.

Mężczyzna „częściowo przyznał się” do zarzutów

– Prokurator zlecił zatrzymanie mężczyzny i w piątek przedstawił mu zarzut współżycia seksualnego z 13-latką. W toku przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia – przekazał Prokopowicz.

Kielecki sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 71-latka trzymiesięczny areszt. Za zarzucany czyn mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat więzienia.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Tomasz O. usłyszał zarzut. Grozi mu do 8 lat więzienia

Tomasz O. usłyszał zarzut. Grozi mu do 8 lat więzienia Prokuratura Regionalna w Warszawie od …

Krzysztof Sz. zatrzymany przez służby. Mógł mieć związek z „aferą podsłuchową”

W weekend zatrzymany został Krzysztof Sz., założyciel jednej z dużych agencji detektywistycznych. Podejrzany usłyszał zarzut …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *