13-latka urodziła martwe dziecko. Szokujące ustalenia śledczych ws. ojcostwa

Wstrząsające śledztwo kieleckiej prokuratury. 71-letni Stanisław G. jest podejrzany o seksualne wykorzystanie nieletniej. Zgodnie z wynikami badań DNA, jest on ojcem dziecka, które urodziła 13-latka.

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że 13-latka urodziła dziecko w domu babci pod Kielcami, 9 sierpnia. Wkrótce po tym na miejsce przyjechało pogotowie. Ratownicy stwierdzili zgon noworodka, a następnie udzielili pomocy nastolatce. Dziewczynka została przewieziona do szpitala.

Według doniesień lokalnych mediów, noworodek prawdopodobnie był martwy, a nastolatka była w szóstym miesiącu ciąży, gdy doszło do rozwiązania.

Śledczy przekazali jednak, że sekcja zwłok noworodka nie dała jednoznacznej odpowiedzi na pytania o to, czy dziecko urodziło się żywe, ani jaka była przyczyna jego śmierci. W związku z tym zlecono dodatkowe badania.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz poinformował Polską Agencję Prasową, że badania DNA pozwoliły na ustalenie ojca dziecka. Jest nim 71-letni Stanisław G.

Mężczyzna „częściowo przyznał się” do zarzutów

– Prokurator zlecił zatrzymanie mężczyzny i w piątek przedstawił mu zarzut współżycia seksualnego z 13-latką. W toku przesłuchania podejrzany częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia – przekazał Prokopowicz.

Kielecki sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 71-latka trzymiesięczny areszt. Za zarzucany czyn mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat więzienia.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

CBŚP PRZEJĘŁO 163 KG AMFETAMINY

Efekt działań policjantów CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Zaginęła Jolanta Jachimowska z Sanoka!

Pani Jolanta ostatni raz widziana była 6 stycznia 2023r. o godzinie ok. 13.00 w Dąbrówce. Do dnia dzisiejszego nie wróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Kobieta powinna przyjmować leki, których przy sobie nie posiada.

Były partner ofiary oskarżony o podłożenie paczki z bombą.

Podejrzany nie przebywał na terenie Polski, więc konieczne było przeprowadzenie czynności zmierzających do jego zatrzymania. W tym celu podjęto współpracę z policją w Niemczech. Mężczyznę zatrzymano 16 stycznia w okolicach Zgorzelca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *