Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przeszukują budynek Sądu Okręgowego w Krakowie w poszukiwaniu dowodów na współpracę pracownika administracji z gangiem pseudokibiców. Prokuratorzy z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej mają podejrzenia, że jeden z pracowników administracyjnych miał dostęp do akt sprawy gangu pseudokibiców kierowanego przez Magdalenę K.
Follow @https://twitter.com/sledcza24
POSŁUCHAJ:
Jak informuje RMF 24 śledczy sprawdzają czy, a jeśli tak to w jaki sposób dostęp do tych materiałów mógł być przez tę osobę nielegalnie wykorzystywany.
Zdaniem śledczych na czele gangu początkowo stali bracia Adrian i Mariusz Z., a następnie Magdalena K., sprowadzona ostatnio do Polski ze Słowacji. Przebywała tam w areszcie.
MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:
Magdalena K. była poszukiwana czerwoną notą Interpolu oraz europejskim nakazem aresztowania. Została zatrzymana 28 marca 2020 r. na terenie Słowacji. Sąd Okręgowy w Bańskiej Bystrzycy, a następnie Sąd Najwyższy Republiki Słowacji, zgodził się na wykonanie europejskiego nakazu aresztowania wobec kobiety i na jej wydanie Polsce.
Ponadto Sąd odrzucił wniosek Magdaleny K. o udzielenie jej azylu politycznego. Kobieta została 20 listopada 2020 roku przekazana polskim organom ścigania.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
ZLIKWIDOWANO ARSENAŁ, FABRYKĘ PAPIEROSÓW, KRAJALNIĘ I MAGAZYNYMagdalena K. usłyszała zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, przemytu i handlu narkotykami, utrudniania postępowania karnego w innym śledztwie oraz składania fałszywych zeznań.
Czyny zarzucane podejrzanej zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec Magdaleny K. nadal, na wniosek prokuratora, stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Jak się dowiadujemy, prokuratura wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji nadal prowadzi postępowanie przeciwko 17 podejrzanym, wchodzącym w skład grupy, którą kierowała Magdalena K.
źródło;GK