CBŚ w Sądzie Okręgowym w Krakowie. Szukają dowodów współpracy pracownika sądu z gangiem pseudokibiców

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przeszukują budynek Sądu Okręgowego w Krakowie w poszukiwaniu dowodów na współpracę pracownika administracji z gangiem pseudokibiców. Prokuratorzy z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej mają podejrzenia, że jeden z pracowników administracyjnych miał dostęp do akt sprawy gangu pseudokibiców kierowanego przez Magdalenę K.

 

 

POSŁUCHAJ:

Jak informuje RMF 24 śledczy sprawdzają czy, a jeśli tak to w jaki sposób dostęp do tych materiałów mógł być przez tę osobę nielegalnie wykorzystywany.

Zdaniem śledczych na czele gangu początkowo stali bracia Adrian i Mariusz Z., a następnie Magdalena K., sprowadzona ostatnio do Polski ze Słowacji. Przebywała tam w areszcie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Magdalena K. była poszukiwana czerwoną notą Interpolu oraz europejskim nakazem aresztowania. Została zatrzymana 28 marca 2020 r. na terenie Słowacji. Sąd Okręgowy w Bańskiej Bystrzycy, a następnie Sąd Najwyższy Republiki Słowacji, zgodził się na wykonanie europejskiego nakazu aresztowania wobec kobiety i na jej wydanie Polsce.

Ponadto Sąd odrzucił wniosek Magdaleny K. o udzielenie jej azylu politycznego. Kobieta została 20 listopada 2020 roku przekazana polskim organom ścigania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZLIKWIDOWANO ARSENAŁ, FABRYKĘ PAPIEROSÓW, KRAJALNIĘ I MAGAZYNY

Magdalena K. usłyszała zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, przemytu i handlu narkotykami, utrudniania postępowania karnego w innym śledztwie oraz składania fałszywych zeznań.

Czyny zarzucane podejrzanej zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec Magdaleny K. nadal, na wniosek prokuratora, stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Jak się dowiadujemy, prokuratura wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji nadal prowadzi postępowanie przeciwko 17 podejrzanym, wchodzącym w skład grupy, którą kierowała Magdalena K.

 

źródło;GK

 

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Skrzywdził dziecko, bo nie potrafiło przeczytać książki po polsku

Pobił pasem sześcioletniego chłopca, bo ten miał trudności z przeczytaniem książki napisanej po polsku. Teraz …

Komornik – co robi i kim jest?

Komornik jest funkcjonariuszem publicznym działającym przy sądzie rejonowym. Jest on jednym gwarantem odzyskania długu szczególnie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram