Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

24 osoby zatrzymane-akcja CBŚP i BOA

Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało o zatrzymaniu 24 osób na terenie między innymi Warszawy i Pruszkowa. W trakcie akcji oprócz narkotyków funkcjonariusze zabezpieczyli broń maszynową oraz imitacje policyjnych odznak.

„Funkcjonariusze CBŚP i prokuratury ustalili, że członkowie gangu przez kilka lat działań mogli rozprowadzić 400 kg narkotyków” – poinformowała Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP

Jak dodała, śledztwo dotyczące funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym jest prowadzone od kilku miesięcy. Według służb, jej członkowie rozprowadzali na terenie województwa mazowieckiego znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających od 2011 do 2019 roku. „Z ustaleń policjantów wynika także, że gang zajmował się kradzieżami, rozbojami i innymi przestępstwami o charakterze kryminalnym” – przekazała w komunikacie Jurkiewicz.

15 osób trafiło do aresztu

Na terenie Warszawy, Pruszkowa i Grudziądza policjanci zatrzymali w sumie 24 osoby, a kolejne dwie doprowadzili do prokuratury i zakładów penitencjarnych. „Podczas przeszukań miejsc zamieszkania i użytkowania przez podejrzanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. broń palną maszynową, amfetaminę, marihuanę, a nawet sygnalizację świetlną koloru niebieskiego czy imitacje odznak policyjnych” – poinformowała Jurkiewicz.

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące między innymi posiadania czy wprowadzania narkotyków do obrotu oraz rozbojów.

Jurkiewicz zaznaczyła, że 15 osób usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, w tym trzy są podejrzane o kierowanie tą grupą. Na wniosek prokuratora wobec 15 podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt.

 

 

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

OPERACJA „PRZEBUDZENIE MOCY” NARKOBIZNES MIĘDZYNARODOWY

Kolejne 7 osób zatrzymanych podczas działań CBŚP pod nadzorem Prokuratury Krajowej w ramach operacji „Przebudzenie …

Napadł na sklep, policja prosi o pomoc[VIDEO]

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *