Policja alarmuje: Nie dajmy się skusić pozornie atrakcyjnym ofertom szybkiego zysku

45-latek znalazł w internecie reklamę platformy inwestycyjnej, czytamy w relacji. Skuszony wizją łatwego zarobku, szybko wypełnił formularz zgłoszeniowy, podając podstawowe dane teleadresowe. W odpowiedzi skontaktowała się z nim pewna kobieta, której ostatecznie przelał 250 dol. (ok. 930 zł) rzekomego wpisowego. Od takich małych sum się zaczyna. 

Na tym jednak straty mężczyzny się nie kończą, bo prócz gotówki przekazał dane karty kredytowej oraz zdjęcie prawa jazdy, zaznaczono.

Ofiara miała zostać skuszona informacją, że kwotę wpisowego i tak odzyska jako środki na rzeczonej platformie, a w razie czego nie będzie żadnych problemów z jej wypłatą. Kiedy jednak konto zostało w końcu aktywowane, mężczyzna przekonał się, że nie może wypłacić ani grosza.

Dopiero po krótkim śledztwie i wpisaniu nazwy firmy w wyszukiwarkę, uświadomił sobie, że padł ofiarą naciągaczy. Powiadomił policję.

Polacy wciąż dają się nabrać

„Nie dajmy się skusić pozornie atrakcyjnym ofertom szybkiego zysku. Podejmując decyzje finansowe zachowajmy zdrowy rozsądek i dużą ostrożność”, podsumowuje st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło.

„Przed podjęciem decyzji dokładnie zweryfikujmy wiarygodność i rzetelność podmiotu, z którym zamierzamy współpracować. Zanim w ogóle zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Pamiętając, że podstawową zasadą w tego typu inwestycjach jest to, że można dużo zyskać, ale można też wszystko stracić”, apeluje funkcjonariuszka.

To już któryś z kolei przypadek w ciągu ostatnich tygodni, w którym policja musi ostrzegać przed fałszywymi inwestycjami w sieci. Mimo wszystko, o czym dobitnie uświadamiają napływające komunikaty, liczba ofiar wcale nie maleje.

Redakcja podkreśla więc: pamiętajcie, proszę, że nikt wam nic za przysłowiową czapkę gruszek nie da.

źródło;śledcza24.tv 

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Spółka Kuby Wojewódzkiego i Janusza Palikota ma 177 MILIONÓW ZŁOTYCH zadłużenia!

Bankruci, tylko formalnie

Sprzedaż podręczników zakończona wielkim oszustwem. Kobieta straciła niemal 7 tys. zł

Sprzedaż podręczników

Pożyczki Palikota. Pierwsi inwestorzy skapitulowali, a zegar tyka.

Piramida finansowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *