Wieluń: Nocne porwanie dziecka. Żądali 150 tys. zł okupu

Nocna obława po porwaniu dziecka w Wieluniu. Na nogi postawiono policję, antyterrorystów, a akcję koordynowało Centralne Biuro Śledcze. Dziecko udało się odnaleźć, trwa poszukiwanie porywaczy.

Porwanie dziecka w Wieluniu. Informację jako pierwsze podały lokalne media, w tym portal wielun.naszemiasto.pl. Z ustaleń serwisu wynika, że porwano chłopca, ucznia jednej z lokalnych szkół podstawowych. Sprawcy mieli żądać 150 tys. zł okupu.

Służby ruszyły z obławą w całym regionie, w tym w powiatach kluczborskim, oleskim i namysłowskim. Nowa Trybuna Opolska podała, że na miejscu obecni są policyjni antyterroryści, kryminalni i mundurowi. Na drogach organizowano blokady.

Wieluń: Porwanie dziecka. Uczeń odnaleziony, porywacze na wolności
Na szczęście w krótkim czasie udało się odnaleźć dziecko. – Najważniejsza dla nas informacja jest taka, że dziecko jest bezpieczne – podkreśla Joanna Kącka, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.
Wciąż trwają poszukiwania porywaczy. Służby nie ujawniają szczegółów dotyczących akcji. – Ze zrozumiałych względów potrzeba nam teraz czasu, aby popracować. A w tego rodzaju sprawach im mniej informacji wydostaje się na zewnątrz, tym dla naszej pracy i jej wyniku lepiej – powiedziała PAP Kącka.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *