Wieluń: Nocne porwanie dziecka. Żądali 150 tys. zł okupu

Nocna obława po porwaniu dziecka w Wieluniu. Na nogi postawiono policję, antyterrorystów, a akcję koordynowało Centralne Biuro Śledcze. Dziecko udało się odnaleźć, trwa poszukiwanie porywaczy.

Porwanie dziecka w Wieluniu. Informację jako pierwsze podały lokalne media, w tym portal wielun.naszemiasto.pl. Z ustaleń serwisu wynika, że porwano chłopca, ucznia jednej z lokalnych szkół podstawowych. Sprawcy mieli żądać 150 tys. zł okupu.

Służby ruszyły z obławą w całym regionie, w tym w powiatach kluczborskim, oleskim i namysłowskim. Nowa Trybuna Opolska podała, że na miejscu obecni są policyjni antyterroryści, kryminalni i mundurowi. Na drogach organizowano blokady.

Wieluń: Porwanie dziecka. Uczeń odnaleziony, porywacze na wolności
Na szczęście w krótkim czasie udało się odnaleźć dziecko. – Najważniejsza dla nas informacja jest taka, że dziecko jest bezpieczne – podkreśla Joanna Kącka, rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.
Wciąż trwają poszukiwania porywaczy. Służby nie ujawniają szczegółów dotyczących akcji. – Ze zrozumiałych względów potrzeba nam teraz czasu, aby popracować. A w tego rodzaju sprawach im mniej informacji wydostaje się na zewnątrz, tym dla naszej pracy i jej wyniku lepiej – powiedziała PAP Kącka.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *