Przed sąd za pobicie świadka w innej sprawie

Na ławie oskarżonych zasiądzie wkrótce sześciu mężczyzn – zleceniodawców i sprawców brutalnego pobicia 37-letniego świadka zeznającego w prowadzonym przez gdańską prokuraturę śledztwie dotyczącym handlu ludźmi. Wśród oskarżonych jest m.in. dyrektor jednej z agencji windykacyjnych z Gdyni.

Do ataku na świadka doszło dwa lata temu przed jednym z marketów w powiecie wejherowskim. 37-latek został tam pobity kijem bejsbolowym i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Nie było wiadomo, czy przeżyje, bo złamano mu między innymi kości czaszki.

Śledczy w początkowym stadium postępowania dysponowali jedynie niepełnym numerem rejestracyjnym pojazdu, którym z miejsca zdarzenia odjechało dwóch sprawców, oraz treścią SMS-a z pogróżkami, który został wysłany z telefonu zarejestrowanego na tzw. „słupa”. Auto udało się odnaleźć i zabezpieczyć w ostatniej chwili – znajdowało się już w stacji demontażu i przygotowywano je do zezłomowania.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej, oni bowiem pracowali wcześniej nad sprawą dotyczącą handlu ludźmi, z którą wiązało się pobicie. Ostatecznie udało im się zebrać dowody łączące ze sprawą sześć osób.

Wśród oskarżonych szef agencji windykacyjnej z Gdyni

W akcji rozgrywającej się w Toruniu i Gdyni udział brali uzbrojeni funkcjonariusze Morskiego oddziału Straży Granicznej

Ustalili też, że już dzień przed planowanym pobiciem sprawcy przyjechali przed sklep, gdzie miał się pojawić 37-latek, żeby znaleźć najdogodniejsze miejsce do ataku. Wcześniej śledzili jego codzienny rozkład dnia i trasy, którymi najczęściej się porusza.

– Główny zleceniodawca pobicia w momencie napadu znajdował się w drodze do Szwecji. W ten sposób mężczyzna miał zyskać alibi i uniknąć odpowiedzialności karnej. Dodatkowo jednym ze zleceniodawców pobicia okazał się dyrektor agencji windykacyjnej z Gdyni, która swoją nazwą i ubiorem pracowników była stylizowana na Centralne Biuro Śledcze Policji – mówi kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.
Sprawców i zleceniodawców pobicia zatrzymano w sierpniu ubiegłego roku na terenie Gdyni i Torunia. Teraz zaś zakończyło się prokuratorskie śledztwo w tej sprawie.

– Aktem oskarżenia objęto sześciu mężczyzn, w tym czterem zarzucono nakłonienie innych osób do pobicia pokrzywdzonego, a dwóm pobicie pokrzywdzonego. Czterech oskarżonych przebywa w areszcie. Wobec dwóch prokurator w toku postępowania przygotowawczego zastosował środki wolnościowe – mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Postępowanie dotyczące handlu ludźmi, w którym jednym ze świadków jest pobity 37-latek, wciąż jest w toku. Dotyczy ono wykorzystywania cudzoziemców do pracy przymusowej. Do chwili obecnej zarzuty w tej sprawie usłyszały trzy osoby.

źródło/policja/tvgdansk

https://cosanostra.pl/co-sie-dzieje-z-dyrektorem-i-zalozycielem-firmy-windykacyjnej-markiem-sz/

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

CHCIAŁ KUPIĆ EKOGROSZEK NA ZIMĘ. ZOSTAŁ OSZUKANY

Oszuści nie próżnują

Cyberatak na Polską Policję.

Znamy szczegóły

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *