Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Morderstwo-Syn zabił matkę. 27-latek zadał Matce 34 ciosy nożem

Potworna zbrodnia w Czarnkowie (woj. wielkopolskie). 69-letnia Irena W. zginęła z rąk własnego syna. 27-letni Adam W. chwycił za nóż kuchenny i 34 razy wbił go w ciało swojej matki. Mężczyzna został zatrzymany. 

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek, 23 kwietnia w jednym z mieszkań na os. Zacisze w Czarnkowie. Tuż po godzinie 12.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa. – Po przyjeździe pod wskazany adres odkryto zwłoki kobiety – mówi Karolina Górzna-Kustra z policji w Czarnkowie.

 

To 69-letnia Irena W. Na jej ciele ujawniono 34 rany kłute. Po kilku godzinach od zdarzenia zatrzymany został 27-letni Adam W., syn kobiety. Sprawą potwornej zbrodni zajęła się prokuratura.

– Mężczyzna został przesłuchany, usłyszał zarzut zabójstwa swojej matki, którego dokonał poprzez zadanie jej 34 ciosów nożem kuchennym w okolicach głowy i tułowia. Adam W. przyznał się do zabójstwa, ale nie potrafił w sposób rzeczowy i racjonalny wyjaśnić dlaczego tego dokonał – mówi prokurator Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Mężczyzna resztę życia może spędzić w więzieniu.

Sąsiedzi obawiali się 27-latka. – Przeżywaliśmy horror. On był chory od kilku lat psychicznie. Były z nim problemy. Od około połowy stycznia wchodził do sklepu mojego syna, zabierał ze skrzynki piwa i nie płacąc wychodził. Problem był podwójny, gdyż matka go chroniła i broniła – twierdzi jedna z mieszkanek Czarnkowa.

Policja już wcześniej zatrzymała Adama W. właśnie za kradzież w sklepie. – 1 marca po kolejnych kradzieżach interweniowałam. W tym dniu zagroził mi, że mnie zabije. Interwencja policji była błyskawiczna. Zabrano go. Na drugi dzień opuścił komisariat. Prokurator wydał zakaz zbliżania na 20 metrów wobec mnie, syna i pracownic – dodaje mieszkanka Czarnkowa.

Podczas przeprowadzonej w piątek sekcji zwłok na ciele ofiary ujawniono łącznie 34 rany cięte i penetrujące, zadane zabezpieczonym przez śledczych nożem kuchennym. Prokuratura na razie nie wie, kiedy dokładnie doszło do zbrodni – przybliżony czas zabójstwa mają określić wyniki zleconych badań. Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności od 8 lat, 25 lat więzienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło;fakt/policja

 

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Widziałeś tego mężczyznę? Policja wydała za nim list gończy

Białostocka policja opublikowała we wtorek wizerunek i dane 32-letniego mężczyzny podejrzanego o rozbój, który uciekł …

Poszukiwany od poniedziałku 20-letni gdańszczanin nie żyje.

20-latek z Gdańska ostatni raz był widziany przez rodzinę w poniedziałek około godz. 16. Młody …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *