Mężczyzna powalony na ziemię, kobieta wyciągnięta z auta. Zatrzymani w sprawie „egzotycznych masaży”

Mężczyznę powalili na ziemię, kobiecie zajechali drogę i wyciągnęli z auta. To nie scena z filmu sensacyjnego, a zatrzymanie dwójki podejrzanych na jednej ze stacji paliw w Lesznie.

Sprawa miała swój początek pod koniec listopada. Wówczas policjanci z Leszna odebrali zgłoszenie o oszukaniu pierwszych dwóch osób, które zamówiły „egzotyczny masaż”. Skorzystali z oferty znalezionej na internetowym portalu towarzyskim. Na umówione spotkanie przyszli kobieta i mężczyzna, którzy mieli wyłudzić od nich prawie dwa tysiące złotych.

W święta Bożego Narodzenia w Lesznie ofiarami pary mieli paść dwaj inni mężczyźni, którzy znaleźli to samo ogłoszenie i umówili się na „egzotyczny masaż”. – Podczas wstępnych rozliczeń finansowych kobieta i towarzyszący jej mężczyzna zażądali kwoty pieniędzy, na którą klienci nie byli przygotowani. Wiązało się to z koniecznością wypłaty gotówki z bankomatu. Podczas wspólnej jazdy samochodem sprawca przyłożył jednemu z pokrzywdzonych mężczyzn nóż do brzucha. Żądał 1500 złotych. Groził, że jeśli nie otrzyma tych pieniędzy, to go zabije – informuje Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Zatrzymani po zatankowaniu

Po otrzymaniu zgłoszenia kryminalni z Leszna ustalili tożsamość mężczyzny i towarzyszącej mu kobiety. To 45-letni mieszkaniec Leszna i jego 28-letnia partnerka. 29 grudnia zatrzymali parę na jednej ze stacji benzynowych w mieście.

– Kobieta usłyszała zarzuty dokonania oszustw, natomiast 45-latek usłyszał także zarzut wymuszenia rozbójniczego z użyciem noża. Okazało się, że ten mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa – podaje Żymełka.

Kobiecie za oszustwa grozi do ośmiu lat więzienia. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec 28-latki środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe. Jej partner trafił na trzy miesiące do aresztu. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

– Policjanci zajmujący się tą sprawą podejrzewają, że pokrzywdzonych mężczyzn może być więcej. Teraz śledczy będą próbowali dotrzeć do tych osób, jednak pokrzywdzeni mogą się także kontaktować osobiście z leszczyńską policją – kończy Żymełka.

źródło; policja

 

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

CHCIAŁ KUPIĆ EKOGROSZEK NA ZIMĘ. ZOSTAŁ OSZUKANY

Oszuści nie próżnują

Cyberatak na Polską Policję.

Znamy szczegóły

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *