Mafia paliwowa rozbita! Ujęto 14 osób, 40 milionów złotych strat

Poszkodowany został Skarb Państwa. Dodatkowo podejrzani mogli „wyprać” 126 milionów złotych. Akcję przeprowadzono w pięciu województwach, także w lubuskiem. Przeszukano 80 lokali na terenie całej Polski. Zabezpieczono dokumentację, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

14 podejrzanych, w tym dwie kobiety, usłyszało zarzuty m.in. dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz przestępstw karno-skarbowych. Jednemu z mężczyzn postawiono zarzut kierowania szajką. Sześć osób tymczasowo aresztowano.

Zakrojone działania przeprowadzono na początku listopada. W Boczowie w powiecie sulęcińskim na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mężczyzn. Wpadli w momencie przelewania oleju smarowego ze zbiorników, 28 sztuk po 1000 litrów każdy, do cysterny służącej do transportu oleju napędowego. Znaleziono także broń. Przestępczy procederu polegał na sprzedaży przez firmy paliwa bez uiszczenia podatków.

Członkowie grupy wywodzili się z woj. śląskiego i lubuskiego, działali w całej Polsce oraz w Europie m.in na Węgrzech, Słowacji czy Austrii. Funkcjonariusze CBŚP I KAS przeszukali ponad 80 firm, biur rachunkowych oraz mieszkań. Zabezpieczyli dokumentację, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

źródło; KAS

O Ryszard Zieliński

Zobacz także!

CBA zatrzymało byłą prezes spółki podejrzanej o współtworzenie piramidy finansowej

Grupa stworzyła cztery fundusze inwestycyjne zamkniętych aktywów niepublicznych i zarządzała nimi w latach 2012-17. Wcześniej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *