Mafia paliwowa rozbita! Ujęto 14 osób, 40 milionów złotych strat

Poszkodowany został Skarb Państwa. Dodatkowo podejrzani mogli „wyprać” 126 milionów złotych. Akcję przeprowadzono w pięciu województwach, także w lubuskiem. Przeszukano 80 lokali na terenie całej Polski. Zabezpieczono dokumentację, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

14 podejrzanych, w tym dwie kobiety, usłyszało zarzuty m.in. dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz przestępstw karno-skarbowych. Jednemu z mężczyzn postawiono zarzut kierowania szajką. Sześć osób tymczasowo aresztowano.

Zakrojone działania przeprowadzono na początku listopada. W Boczowie w powiecie sulęcińskim na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mężczyzn. Wpadli w momencie przelewania oleju smarowego ze zbiorników, 28 sztuk po 1000 litrów każdy, do cysterny służącej do transportu oleju napędowego. Znaleziono także broń. Przestępczy procederu polegał na sprzedaży przez firmy paliwa bez uiszczenia podatków.

Członkowie grupy wywodzili się z woj. śląskiego i lubuskiego, działali w całej Polsce oraz w Europie m.in na Węgrzech, Słowacji czy Austrii. Funkcjonariusze CBŚP I KAS przeszukali ponad 80 firm, biur rachunkowych oraz mieszkań. Zabezpieczyli dokumentację, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

źródło; KAS

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Roman Giertych od roku nie stawił się na wezwanie prokuratury. Wystąpiono o tymczasowe aresztowanie adwokata

Termin wyznaczano mu już... 21 razy

Adwokat bił żonę stołkiem, pałką, mopem i dźgał ją nożem w klatkę.

Sędzia: to nie było drastyczne na tyle, by można było mówić o znęcaniu się

Padł strzał, nie żyje 32-latek

Funkcjonariusz policji postrzelił śmiertelnie 32-latka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *