Podawali się za funkcjonariuszy CBŚP. Uwaga na oszustów

Uwaga na oszustów podajacych się za funkcjonariuszy policji. Ponad 25 tysięcy złotych straciła 58-latka z Lublina, która uwierzyła oszustce. Kobieta uwierzyła, że dzwoni do niej policjantka z CBŚP. Za namową fałszywej funkcjonariuszki poszła do banku i wypłaciła 25 tysięcy złotych. Następnie zostawiła gotówkę w śmietniku w Ogrodzie Saskim. 

Dwa razy więcej – 50 tysięcy złotych – straciła 58-latka z gminy Krasnobród, która uwierzyła, że dzwoniący do niej mężczyzna jest funkcjonariuszem CBŚP. Oszust twierdził, że pracuje nad zatrzymaniem hakerów „czyszczących” rachunki bankowe. Powiedział także, że oszczędności kobiety są zagrożone. 58-latka uwierzyła dzwoniącemu i postępowała zgodnie z jego wskazówkami. Wykonała kilkanaście przelewów na konto oszusta. Łącznie przekazała mu w ten sposób ponad 50 tysięcy złotych.

Mundurowi poszukują teraz sprawców. Policjanci apelują także o zachowanie zdrowego rozsądku w takich sytuacjach. I przypominają, że funkcjonariusze nigdy nie dzwonią z informacją o prowadzonych akcjach i nie proszą o przekazanie pieniędzy.

źrodło; POLICJA

O Ryszard Zieliński

Zobacz także!

Uwaga kierowcy! Tajemnicze kłódki na autach. Policja apeluje

Policja ostrzega przed nowym sposobem wyłudzenia. Oszuści działają „na kłódkę”. Proceder ma miejsce w galeriach …

Oszustwo ‚na policjanta’. Podejrzany zatrzymany.

Do oszustw na ‚policjanta’ przyznał się 29-latek, zatrzymany przez lubelskich policjantów we Wrocławiu. Pokrzywdzone kobiety, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *