Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Podawali się za funkcjonariuszy CBŚP. Uwaga na oszustów

Uwaga na oszustów podajacych się za funkcjonariuszy policji. Ponad 25 tysięcy złotych straciła 58-latka z Lublina, która uwierzyła oszustce. Kobieta uwierzyła, że dzwoni do niej policjantka z CBŚP. Za namową fałszywej funkcjonariuszki poszła do banku i wypłaciła 25 tysięcy złotych. Następnie zostawiła gotówkę w śmietniku w Ogrodzie Saskim. 

Dwa razy więcej – 50 tysięcy złotych – straciła 58-latka z gminy Krasnobród, która uwierzyła, że dzwoniący do niej mężczyzna jest funkcjonariuszem CBŚP. Oszust twierdził, że pracuje nad zatrzymaniem hakerów „czyszczących” rachunki bankowe. Powiedział także, że oszczędności kobiety są zagrożone. 58-latka uwierzyła dzwoniącemu i postępowała zgodnie z jego wskazówkami. Wykonała kilkanaście przelewów na konto oszusta. Łącznie przekazała mu w ten sposób ponad 50 tysięcy złotych.

Mundurowi poszukują teraz sprawców. Policjanci apelują także o zachowanie zdrowego rozsądku w takich sytuacjach. I przypominają, że funkcjonariusze nigdy nie dzwonią z informacją o prowadzonych akcjach i nie proszą o przekazanie pieniędzy.

źrodło; POLICJA

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Oszustwo „na Andrzeja Dudę”. 84-latka straciła oszczędności życia

Liczba oszustw w sieci rośnie z roku na rok i coraz częściej przestępcy obierają za …

„Na asfalt” to nowy typ oszustwa, który ostatnio staje się popularny w całej Polsce.

Było już oszustwo „na policjanta”, na „amerykańskiego żołnierza”, na „pracownika banku”. Ale na „asfalt”? Policja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *