Nowe informacje. Obława na podejrzanego po tragedii w Borowcach.

– Kolejne oddziały policji dołączają do funkcjonariuszy poszukujących domniemanego sprawcy trzykrotnego zabójstwa w Borówcach pod Częstochową. W tej chwili w obławie uczestniczy kilkudziesięciu, być może nawet stu mundurowych – poinformował w rozmowie z portalem tvp.info mł. asp. Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Nasz rozmówca przekazał także, że część z nich to policjanci na koniach oraz wyposażeni w psy służbowe.

– W akcji bierze udział kilkudziesięciu, być może w tej chwili nawet stu policjantów – trudno mi podać dokładną liczbę, ponieważ ciągle dołączają nowe jednostki – z powiatu częstochowskiego i z terenów sąsiednich. Obszar, w którym doszło do przestepstwa znajduje się u styku trzech województw: śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego – wyjaśnił Sowiński.

Wcześniej informowano, że do poszukiwań policjanci wykorzystują m.in. dwa helikoptery i drona. Przedstawiciel częstochowskiej komendy przekazał, że oprócz tego część zaangażowanych sił stanowią oddziały konne policji a także funkcjonariusze z psami służbowymi.

Tragedia w Borowcach: ofiary to brat, bratowa i bratanek poszukiwanego

Do tragedii w domu jednorodzinnym w Borowcach k. Dąbrowy Zielonej w powiecie częstochowskim doszło w nocy z piątku na sobotę. Wezwani do awantury domowej policjanci ujawnili zwłoki 44-letniego małżeństwa i ich 17-letniego syna. W chwili zabójstwa w mieszkaniu był jeszcze młodszy, 13-letni syn zamordowanego małżeństwa, który opuścił dom i schronił się u rodziny. Oględziny wskazują, że wszyscy zginęli od strzałów z broni palnej. Na polecenie prokuratury, policja opublikowała personalia i wizerunek osoby podejrzewanego o dokonanie zabójstwa.

Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzewany o dokonanie zabójstwa 52-letni Jacek Jaworek to brat zamordowanego mężczyzny , który jakiś czas temu zamieszkał wraz z nim i jego rodziną w Borowcach. – Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112 – podała policja.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Zaginął 63-letni Wiesław Paszkot z Krakowa

Kraków

Wziął narkotyki, miał wizję, zabił swoich znajomych. Początek procesu po zbrodni w Łodzi

Łódź

Zaginęła 19-latka z Lublińca. Osoby mogące pomóc proszone są o kontakt z policją

Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *