Zuchwały napad na konwój z pieniędzmi w Żarach. Trwa ogromna policyjna obława

W Żarach w województwie lubuskim doszło do napadu na konwój z pieniędzmi. Sprawcy staranowali samochód konwojentów przewożących pieniądze i uciekli z gotówką. Policyjna obława trwa już kilkanaście godzin. W akcji wykorzystywany jest między innymi śmigłowiec Black Hawk.

Do napadu na konwój z pieniędzmi doszło na ulicy Serbskiej w Żarach. „Samochód z dwoma konwojentami wiozącymi pieniądze został staranowany przez samochód sprawców napadu” – powiedział podinspektor Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Sprawcy uciekli z gotówką. Trwa obława. „W akcji są oddziały prewencji, ściągnięto psy tropiące, pracują policjanci kryminalni oraz kontrterroryści” – opisał podinsp. Maludy.

Do Żar został ściągnięty również policyjny śmigłowiec Black Hawk.

Robimy wszystko, żeby jak najszybciej zatrzymać sprawców napadu na konwojentów” – zapewnił podinsp. Maludy.

Akcja policji trwa już kilkanaście godzin. Na razie nie ma informacji o jej rezultatach. Policja nie podaje, ile pieniędzy znajdowało się w konwoju.

Napastnicy, jak informuje „Gazeta Lubuska” poruszali się dwoma samochodami. Jeden z nich czołowo uderzył w nissana, którym jechało dwóch konwojentów. Napastnicy odjechali drugim pojazdem. Ten, którym uderzyli w nissana, porzucili w miejscu napadu. Konwojenci z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci pojazd, którym napastnicy odjechali. Został porzucony kilka kilometrów od miejsca napadu.

O Kinga

nic nie znaleziono

Poznań, Gortadowo. Śmierć 39-letniej Natalii, co wiemy do tej pory?

Poznań, Gortatowo

Zaczęło się od sprzeczki, skończyło na pobiciu i ranieniu nożem

Warszawa

Zabił nożem znajomego żony, ale jej też nie zamierzał oszczędzić

Nowa Sól

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *