Zgłosił zaginięcie żony, potem przyznał się do jej zabójstwa

Dożywocie grozi 44-letniemu Mateuszowi F., który jest podejrzany o zabójstwo żony. Zwłoki 38-letniej kobiety znaleziono zakopane na posesji pod Kluczborkiem (woj. opolskie). Mężczyzna przyznał się do zbrodni.

W środę Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, przedstawił szczegóły dotychczasowych ustaleń. W opublikowanym na stronie prokuratury oświadczeniu podał, że 44-letni Mateusz F. poinformował w poniedziałek rano o zaginięciu swojej żony. Według jego relacji, 38-letnia Aleksandra F. oddaliła się po kłótni z nim w nocy z soboty na niedzielę – przekazuje prokurator.

Wersja zdarzeń przedstawiona przez męża, jak podkreśla prokurator, od początku nie przekonywała policjantów. „Zainicjowane czynności doprowadziły do ujawnienia w kompleksie leśnym na terenie Gminy Byczyna zwłok Aleksandry F.” – czytamy w komunikacie.

Zarzut zabójstwa

We wtorek w Prokuraturze Rejonowej w Kluczborku 44-latek usłyszał zarzut zabójstwa żony. Mężczyzna przyznał się do zbrodni.

Według poczynionych ustaleń do zbrodni doszło poprzez ucisk na szyję ofiary. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tej zbrodni oraz opisał jej okoliczności. Wedle słów podejrzanego do uduszenia żony doszło w trakcie kłótni na tle spraw osobistych” – zaznacza w oświadczeniu prokurator Bar.

W środę śledczy mają skierować do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Mateusza F. Podejrzanemu grozi dożywocie.

„Niezależnie od działań związanych z przedmiotem śledztwa Prokuratura Rejonowa w Kluczborku zainicjowała także działania celem roztoczenia pieczy nad małoletnimi dziećmi małżonków F.” – kończy prokurator Bar.

O Kinga

nic nie znaleziono

Krosno. Pożar w markecie budowlanym Merkury Market

Krosno

Mieli zasłonięte twarze i kaptury na głowach. Na szkolnym boisku pobili 17-latka

Starogard Gdański

CBŚP rozbija siatkę narkotykową. 17 osób zatrzymanych

Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *