Zaatakował psa nożem, a potem powiesił

Mężczyzna najpierw zaatakował psa nożem, potem powiesił na linie przed domem. Do tego makabrycznego zdarzenia doszło na terenie jednej z posesji w miejscowości Chełmce pod Kruszwicą (woj. kujawsko-pomorskie). Policja zatrzymała 41-letniego podejrzanego. Mężczyzna przyznał się do winy. Powiedział, że adoptował psa, a gdy chciał go zwrócić schronisko miało odmówić.

Choć oficjalnych informacji jeszcze brakuje, to w Chełmcach mieszkańcy dowiadują się coraz to nowych szczegółów tej okrutnej zbrodni” – czytamy na portalu mojakruszwica.pl.

Dziennikarze piszą o relacjach mieszkańców, którzy mówią o okrutnie zabitym owczarku niemieckim. Miał być on najpierw zaatakowany nożem, a potem powieszony na linie przed domem. Był to pies, który zaledwie w połowie czerwca trafił do adopcji.

Portal informuje też, że w sobotę (29 czerwca) około godz. 17.30 policja zatrzymała do sprawy 41-letniego mężczyznę.

Zatrzymanie potwierdza, w rozmowie z tvn24.pl, aspirant sztabowy Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Patrol w stodole ujawnił okaleczone truchło owczarka niemieckiego. Funkcjonariusze do sprawy zatrzymali 41-letniego właściciela psa. Mężczyzna był nietrzeźwy i trafił do policyjnego aresztu – czytamy w komunikacie.

Prokurator Agnieszka Adamska-Okońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, informuje, że mężczyzna usłyszał zarzut zabicia zwięrzęcia, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzutu.

Swój czyn tłumaczył tym, że wziął psa do adopcji, a gdy chciał go zwrócić schronisko podobno odmówiło” – mówi prokurator.

Potwierdza też doniesienia o tym, że mężczyzna zaatakował psa nożem i powiesił.

Do zdarzenia doszło 28 czerwca. Na wniosek policji prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji” – zaznacza prokurator Adamska-Okońska

Źródło: tvn24.pl

O Kinga

nic nie znaleziono

Krosno. Pożar w markecie budowlanym Merkury Market

Krosno

Zgłosił zaginięcie żony, potem przyznał się do jej zabójstwa

Kluczbork

Mieli zasłonięte twarze i kaptury na głowach. Na szkolnym boisku pobili 17-latka

Starogard Gdański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *