Poniżali młode dziewczyny podczas transmisji. Patostreamerzy zatrzymani przez policję na Śląsku.

Policjanci zatrzymali dwóch 18-letnich patostreamerów, którzy 17 listopada podczas transmisji w Internecie znęcali się nad upijanymi dziewczynami. Gdy sprawa stała się głośna, uciekli za granice. Nastolatkowie trafili do policyjnego aresztu. W poniedziałek usłyszą zarzuty.

Jak poinformowała pap wcześniej prokuratura, postępowanie prowadzone jest m.in. nieudzielenie pomocy jednej z pokrzywdzonych oraz spowodowanie obrażeń ciała u drugiej.

” W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach namierzyli 18-latków i ustalili, że mają zamiar wrócić do Polski. W ubiegły weekend zatrzymali ich na terenie Śląska, niedługo po tym jak przekroczyli granicę” – poinformował pap w poniedziałek rano st.asp. Olaf Burakiewicz z zespołu prasowego śląskiej policji.

Ponad tydzień temu w mediach została opisana sprawa patostreamera z województwa śląskiego, który razem ze swoim kolegą podczas transmisji internetowej w jednym z mieszkań w Bytomiu znęcał się na półnagą pijaną dziewczyną. Z lokalu wyrzucił ich właściciel mieszkania, który pojawił się na miejscu. W kolejnym materiale, wyemitowanym następnego dnia, widać jak inna młoda kobieta zostaje uderzona butelką. Po tych nagraniach obaj patostreamerzy poinformowali w mediach, że wyjeżdżają z Polski.

Funkcjonariusze ze śląskiej komendy wojewódzkiej bardzo dokładnie analizowali materiał dotyczący dwóch młodych mężczyzn. Potwierdzono, że 17 listopada w Bytomiu i Gliwicach dopuścili się oni przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu młodych kobiet. Później wyjechali za granice. Zatrzymano ich w niedziele zaraz po powrocie.

„Dzisiaj zostaną doprowadzeni z policyjnego aresztu do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty. Prokurator zadecyduje jakie to będą zarzuty” – podała pap policja w poniedziałkowym komunikacie.

W zeszłym tygodniu rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek poinformowała pap, że śledztwo prowadzone jest między innymi w sprawie nie udzielenia pomocy jednej z pokrzywdzonych i spowodowania obrażeń ciała u drugiej z pokrzywdzonych.

Ustalono, że obie są pełnoletnie. Policjanci zabezpieczyli nagrania z internetu przy współpracy z funkcjonariuszami z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Szybko ustalono również personalia wszystkich uczestników transmisji.

O Kinga

nic nie znaleziono

Śmierć podczas policyjnej interwencji. Finał sprawy

Mirów Nowy

Brutalny gwałt w Warszawie. Są zarzuty dla 25-latka

Warszawa

Homofobiczny atak w Warszawie. 13-latek uderzył mężczyznę metalową pałką

Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *