POLICJANCI ROZBILI GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ ZAJMUJĄCĄ SIĘ NIELEGALNYM PRZEWOZEM MIGRANTÓW.

Policjanci z legnickiej komendy miejskiej, razem z z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali członków grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym przewozem osób. Wpadli podczas przewożenia 13 osób.

W ręce policjantów wpadli dwaj mężczyźni i jedna kobieta. Osoby te usłyszały już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. W trakcie zatrzymania przewozili 10 obywateli Turcji i 3 obywateli Afganistanu.

W miniony wtorek w godzinach popołudniowych mundurowi wytypowali a następnie zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Iveco z zabudową typu kontener, który przemieszczał się autostradą A4. Kierował nim 24-letni mieszkaniec Legnicy. Pojazd pilotowany był przez inne auto osobowe, który prowadził 22-latek. W samochodzie a znajdowała się także 30-letnia kobieta. Cała trójka została zatrzymana.

Źródło: KMP w Legnicy

W aucie znajdowało się 13 imigrantów

W aucie dostawczym, wypożyczonym w celu popełnienia przestępstwa, za stertą kartonów znajdowało się 10 obywateli Turcji i 3 obywateli Afganistanu. Osoby te nie posiadały dokumentów i nielegalnie przekroczyli granice naszego państwa, próbując dostać się do zachodnich krajów Unii Europejskiej.

Cała trójka usłyszała już zarzuty z artykułu 264 Kodeksu karnego, który mówi o tym, że „kto organizuje innym osobom przekraczanie wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

Źródło: KMP w Legnicy

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

Śmierć podczas policyjnej interwencji. Finał sprawy

Mirów Nowy

Brutalny gwałt w Warszawie. Są zarzuty dla 25-latka

Warszawa

Homofobiczny atak w Warszawie. 13-latek uderzył mężczyznę metalową pałką

Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *