Opole. Broń, narkotyki, gotówka. Sześciu zatrzymanych

Policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami na terenie województwa opolskiego. Podczas akcji znaleźli między innymi broń z ostrą amunicją oraz ponad 100 tysięcy złotych w gotówce. Grupa na swojej działalności mogła zarobić 1,5 miliona złotych.

Na trop grupy zajmującej się handlem narkotykami policjanci wpadli w połowie ubiegłego roku. Na rynek zaczęły wtedy trafiać duże ilości narkotyków, głównie amfetaminy i kokainy.

Pod koniec maja przeprowadzili akcję zatrzymania pięciu mężczyzn w Nysie i Brzegu. Szóstego, mieszkającego w województwie warmińsko-mazurskim, zatrzymali, gdy wrócił z Holandii. W jego samochodzie znaleźli 200 gramów kokainy, a w mieszkaniu w Olsztynie kilka kilogramów substancji używanych do produkcji amfetaminy oraz broń palną i amunicję.

Podczas przeszukania mieszkania 39-letniego mieszkańca powiatu nyskiego policjanci znaleźli z kolei ukryte laboratorium, w którym produkowano amfetaminę. Były tam też blisko trzy kilogramy gotowych do sprzedaży substancji: amfetamina, kokaina oraz 2CMC.

Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji przekracza 600 tysięcy złotych.

Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli ponad 100 tys. złotych w gotówce.

Według ustaleń śledczych, członkowie grupy mogli wprowadzić na czarny rynek nawet 50 kilogramów amfetaminy, a ich zyski mogły sięgnąć nawet 1,5 miliona złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej za co grozi do ośmiu lat więzienia. Mieszkańcowi Brzegu zarzuca się kierowanie grupą, za co grozi do 10 lat więzienia.

Jak informuje policja, sprawa ta wciąż ma charakter rozwojowy i pracujący nad nią policjanci nie wykluczają rozszerzenia zarzutów lub dalszych zatrzymań.

Źródło: https://tvn24.pl

O Kinga

nic nie znaleziono

Poznań, Gortadowo. Śmierć 39-letniej Natalii, co wiemy do tej pory?

Poznań, Gortatowo

Zaczęło się od sprzeczki, skończyło na pobiciu i ranieniu nożem

Warszawa

Zabił nożem znajomego żony, ale jej też nie zamierzał oszczędzić

Nowa Sól

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *