Nastolatek uciekał autem przed policją. Na komisariat przyprowadziła go matka

Kobieta przyprowadziła na policję w wielkopolskim Pleszewie 14-letniego syna, który samochodem zdołał uciec w pościgu czterem radiowozom – poinformowali we wtorek wielkopolscy policjanci.

W momencie, gdy policjant zbliżał się do auta, kierowca gwałtownie ruszył i odjechał. Rozpoczął się pościg” – powiedziała we wtorek PAP oficer prasowy pleszewskiej policji asp. szt. Monika Kołaska.

Kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, podawane przez policjantów. Przekraczał dozwoloną prędkość, nie stosował się do znaków drogowych m.in. do znaku „stop”. Omijał wysepki z lewej strony i wyprzedzał w miejscach niedozwolonych.

Pościg, w którym uczestniczyły cztery radiowozy, prowadzony był drogą krajową nr 12, ulicami gminy i Pleszewa. Samochód zniknął policjantom z oczu na terenie gminy Dobrzyca; kierowcy nie udało się zatrzymać.

W sobotę o godz. 15 do pleszewskiej komendy przyszła kobieta z 14-letni synem. Chłopak, jak się okazało siedział za kierownicą skody, poszukiwanej przez policję. Nastolatek przyznał się do kierowania samochodem. Sprawa, jak powiedziała oficer prasowy trafi do sądu dla nieletnich.

O Kinga

nic nie znaleziono

Krosno. Pożar w markecie budowlanym Merkury Market

Krosno

Zgłosił zaginięcie żony, potem przyznał się do jej zabójstwa

Kluczbork

Mieli zasłonięte twarze i kaptury na głowach. Na szkolnym boisku pobili 17-latka

Starogard Gdański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *