Częstochowska policja prosi o pomoc w identyfikacji zwłok mężczyzny

W Częstochowie Komenda Miejska Policji prosi o pomoc w identyfikacji zwłok mężczyzny, które zostały znalezione zakopane w lesie k. Żurawia w powiecie częstochowskim 14 października 2023 roku- poinformowała w środę pap komenda policji.

Funkcjonariusze kryminalni z Częstochowy pod nadzorem prokuratury Okręgowej w Częstochowie prowadzą śledztwo w kierunku zabójstwa mężczyzny. Do tej pory prowadzone czynności nie pozwoliły na ustalenie tożsamości mężczyzny. Według śledczych może mieć pomiędzy 30 do 45 lat, był średniego wzrostu oraz średniej budowy ciała. Mężczyzna miał wtedy na sobie czarną bluzę Bekkin z długim rękawem i kapturem, zapinaną na zamek, niebieską koszulkę z krótkim rękawem „Amercian T-shirt”, czarne spodnie dresowe marki Adidas z trzema białymi pasami na nogawkach.

Komunikat policji podaje jego znaki szczególne: proteza zębowa górna i dolna oraz charakterystyczne tatuaże. Przedstawiają one: na lewej piersi – pazury (szpony), na lewej obręczy barkowej- smoka, a tatuaż na lewym ramieniu to tzw. „tribal”. Szczegóły wykonania tatuaży wskazują, że nie zostały one wykonane w profesjonalnym studio a w zakładzie karnym.

Zwłoki ludzkie w stanie daleko posuniętego rozkładu znalazł w sobotę 14 października 2023 roku w miejscowości Żuraw koło Częstochowy późnym popołudniem przechodzień z dziećmi. Miał on zauważyć „coś wystającego spod ziemi”, co przypominało ludzkie kości a nawet dłoń. Odprowadził dzieci do domu po czym wrócił i gdy upewnił się że są to zwłoki, powiadomił odpowiednie służby.

Serwis PAP informował trzykrotnie o tej sprawie: 15, 18 i 24 października 2023 roku. Jak przekazał PAP prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, przyjęto założenie morderstwa i w tym kierunku wszczęto śledztwo. Podstawą założenia jest oczywisty fakt iż mężczyzna nie zakopał się sam, ktoś musiał mieć powód aby ukryć zwłoki.

Na stronie częstochowskiej policji, a także policji śląskiej, opublikowano trzy zdjęcia pokazujące dwa spośród wymienionych tatuaży oraz bluzę mężczyzny. Osoby posiadające jakiekolwiek informację mogące ujawnić tożsamość tego człowieka proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Miejskiej Policji w Częstochowie.

O Kinga

nic nie znaleziono

Poznań, Gortadowo. Śmierć 39-letniej Natalii, co wiemy do tej pory?

Poznań, Gortatowo

Zaczęło się od sprzeczki, skończyło na pobiciu i ranieniu nożem

Warszawa

Zabił nożem znajomego żony, ale jej też nie zamierzał oszczędzić

Nowa Sól

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *