Ciało kobiety zakopane w głębokim dole obok Bzury. Obok leżały zakrwawione rzeczy jej męża

Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach postawiła 71-latkowi zarzut zabójstwa o sześć lat młodszej żony. Mężczyzna wcześniej zgłosił jej zaginięcie. Zakopane ciało 65-latki odnaleziono po kilkunastu godzinach przeszukiwania terenu obok rzeki Bzury w okolicach Wyszogrodu.

Jak informuje rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej, 28 maja 71-letni mieszkaniec Skierniewic zgłosił zaginięcie żony. Z jego relacji wynikało, że cierpi ona na zaniki pamięci i wyszła z domu w piżamie, zabierając jedynie torebkę. Policjanci rozpoczęli poszukiwania kobiety. Do działań wykorzystano policyjnego drona i psa tropiącego. 29 maja nastąpił przełom w sprawie.

Informacje przekazywane przez 71-latka zarówno policji jak i członkom rodziny zaczęły się różnić. Mężczyzna podawał, że w poniedziałek wyjechał z żoną na piknik i po awanturze pozostawił ją samą, po czym wrócił do domu. Początkowo twierdził, że byli razem nad Zalewem Sulejowskim, a następnie, że w okolicach Wyszogrodu.

W oparciu o zapisy monitoringu zdołano ustalić, że faktycznie mężczyzna w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych wyjeżdżał ze swoją żoną samochodem. Po kilku godzinach wrócił do Skierniewic sam, po drodze w myjni umył auto. Ostatecznie w jednej z miejscowości powiatu sochaczewskiego nieopodal Wyszogrodu, w niewielkiej odległości od koryta rzeki Bzury zauważono ślady przekopywania ziemi. Ten trop okazał się przełomowy. W głębokim dole odnaleziono ciało 65-latki z obrażeniami głowy, a także zakrwawione elementy odzieży 71-letniego mężczyzny – informuje prokurator Krzysztof Kopania.

71-latek usłyszał zarzut zabójstwa swojej żony. „Podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Skierniewicach przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Z dowodów zebranych w sprawie wynika, że w ostatnich tygodniach stan zdrowia 65-latki uległ pogorszeniu. Przed kilkoma dniami sporządziła ona testament, w którym jedynym spadkobiercą ustanowiła męża” – przekazuje prokurator Kopania.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Decyzja w tym zakresie zapadnie dzisiaj.

Źródło: https://tvn24.pl

O Kinga

nic nie znaleziono

Poznań, Gortadowo. Śmierć 39-letniej Natalii, co wiemy do tej pory?

Poznań, Gortatowo

Zaczęło się od sprzeczki, skończyło na pobiciu i ranieniu nożem

Warszawa

Zabił nożem znajomego żony, ale jej też nie zamierzał oszczędzić

Nowa Sól

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *