Atak nożownika w Jaworznie. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 42-letni mężczyzna, który według ustaleń policji i prokuratury w poniedziałek na jednej z ulic w Jaworznie zaatakował ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem, 27-latka. Podejrzany nie przyznał się do winy, do sądu trafił wniosek o jego aresztowanie.

Do popełnienia przestępstwa doszło w poniedziałek po południu na jednej z ulic w Jaworznie. Raniony w klatkę piersiową 27-latek trafił do szpitala w poważnym stanie. Podejrzanego o to przestępstwo policja zatrzymała kilka godzin później. W środę doprowadzono go do Prokuratury Rejonowej w Jaworznie.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski przekazał pap, że 42-latkowi zostaną postawione zarzuty oraz został skierowany wniosek do sądu o aresztowanie.

„Mężczyzna nie przyznał się do ogłoszonego mu zarzutu. Zaprzeczył aby był w pobliżu miejsca zdarzenia. Jak mówił, został zatrzymany, gdy wyszedł do sklepu po zakupy.” – dodał prok. Łubniewski.

Zgłoszenie o ataku nożownika służby otrzymały w poniedziałek ok godz. 16:30. Ofiara została odnaleziona przy ul. Kwiatowej, ale do ataku doszło przy ul. Kolbego, skąd ranny przeszedł prawdopodobnie ulicą Starowiejską. Raniony w klatkę piersiową mężczyzna zdołał jeszcze zadzwonić do matki, która zawiadomiła służby.

27-letniego mężczyznę zabrano do szpitala. Policja początkowo poinformowała, że był w stanie krytycznym. Wieczorem podała informację, że jego stan jest ciężki ale stabilny. To podany przez 27-latka rysopis przyczynił się do zatrzymania 42-latka. Jak podaje prokuratura, całe zdarzenie poprzedziła sprzeczka i szarpania obu mężczyzn.

O Kinga

nic nie znaleziono

Nagie ciało kobiety w centrum miasta. Obrażenia wskazują na morderstwo

Racibórz

Ciało kobiety dryfowało w Odrze we Wrocławiu

Wrocław

Znaleziono ciało kobiety. Szczegóły zbrodni są makabryczne

Warszawa Mokotów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *