Adwokatka z Krakowa zaraz po porodzie zleciła porwanie kobiety, z którą miał ją zdradzić mąż

Adwokatka z Krakowa Sylwia K. została aresztowana za zlecenie porwania kobiety, z którą – według jej wiedzy – miał zdradzać ją mąż. Do porwania miało dojść w sierpniu, kilkanaście dni po tym, jak aresztowana właśnie kobieta urodziła dziecko. Razem z nią aresztowano siostrzeńca adwokatki oraz jego kolegę, którzy pomagali w porwaniu.

O tej szokującej sprawie redakcja Wirtualnej Polski wiedziała od kilku dni, ale ogromnym problemem było ustalenie jej szczegółów. Zarówno prokuratura, policja, jak i pełnomocnicy aresztowanych za wszelką cenę próbowali zachować okoliczności sprawy w tajemnicy.

Ale na podstawie kilku źródeł udało nam się ustalić przebieg wydarzeń. W lipcu krakowska adwokatka Sylwia K. trafiła do szpitala, na oddział patologii ciąży. Mniej więcej w tym samym czasie kobieta otrzymała potwierdzenie informacji, że jest zdradzana przez męża. O samym romansie wiedziała od maja. Kobiecie, którą podejrzewała o romans z mężem, już wcześniej miała wysyłać groźby i nękać ją telefonami. Po porodzie dziecko Sylwii K. przez kilka dni musiało zostać w szpitalu. W końcu, gdy adwokatka z dzieckiem zostali wypisani do domu, Sylwia K. postanowiła zorganizować porwanie kobiety, z którą według jej wiedzy miał zdradzać ją mąż.

Do porwania doszło dwa dni po odebraniu dziecka ze szpitala przez Sylwię K. W pomoc przy przestępstwie został zaangażowany siostrzeniec Sylwii K., ten z kolei poprosił o pomoc swojego kolegę. Sylwia K. została w Krakowie, a osoby którym zleciła porwanie wyruszyły samochodem do podkrakowskiego miasteczka Skała. Tam prosto z ulicy porwali kobietę, którą adwokatka podejrzewała o romans z mężem. Porwana została wrzucona do bagażnika. Po pewnym czasie udało jej się wyswobodzić i uciec. Od razu zaalarmowała policję.

Śledczym dwa miesiące zajęło namierzenie sprawców. Adwokatka i jej pomocnicy zostali zatrzymani w ubiegły wtorek. W czwartek sąd w Krakowie aresztował ich na trzy miesiące.

Według informacji Sylwia K. nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Ciąży na niej zarzut zlecenia porwania, groźby oraz stalking.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Najemcy przestaną płacić za mieszkania? Nowe regulacje prawne niekorzystne dla wynajmujących?

Obawy budzi także sytuacja ekonomiczna

Brutalne zabójstwo 13-latki. Są nowe informacje i wyniki sekcji zwłok

przyczyną zgonu 13-letniej Nadii było wykrwawienie

CBŚP ZATRZYMAŁO GRUZINÓW, KTÓRZY USIŁOWALI WŁAMAĆ SIĘ DO KANTORU

Nie udany napad na kantor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *