Przedłużenie obostrzeń i zakazów do 19.04.2020. Zamknięte szkoły i obowiązkowe maseczki. Konferencja premiera i ministra zdrowia 09.04.2020

Obostrzenia dotyczące zamknięcia galerii handlowych, punktów usługowych, miejsc rozrywki i rekreacji zostaną utrzymane co najmniej przez najbliższy tydzień – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Co najmniej do 26 kwietnia 2020 roku zamknięte pozostaną szkoły i przedszkola.

 

Zmiany wprowadzone przez rząd w czwartek, 9.04.2020

  • zakazy i obostrzenia obowiązują do 19.04.2020
  • szkoły i przedszkola zamknięte do 26.04.2020
  • obowiązek noszenia maseczek od czwartku, 16.04.2020
  • przesunięcie terminów egzaminów: ósmoklasisty i maturalnego na czerwiec 2020

Przesunięcie terminu wprowadzonych obostrzeń! Konferencja premiera 9.04.2020

Podczas czwartkowej (9.04.2020) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń na terenie kraju. O jeden tydzień, do 19 kwietnia pozostaną utrzymane ograniczenia w dostępie do galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów kosmetycznych, fryzjerskich, a także wprowadzone wcześniej limity osób w sklepach i kościołach.

– Okazuje się, że był to dość skuteczny sposób przeciwdziałania koronawirusowi – mówił Mateusz Morawiecki. Według premiera, dotychczasowe obostrzenia odnoszą skutki, w postaci ograniczonego i kontrolowanego przyrostu zachorowań.

Obowiązek zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej! W czwartek 9.04.2020 Minister Zdrowia ogłosił swoją decyzję

Zamknięte szkoły i przedszkola

Do 26 kwietnia 2020 roku zamknięte pozostaną szkoły i przedszkola. Do tego samego dnia obowiązywać będą kontrole na granicach oraz obowiązek przechodzenia kwarantanny dla wracających do kraju, a także ograniczenia w zakresie międzynarodowego ruchu lotniczego oraz kolejowego.

– Ograniczenia dotyczące imprez masowych pozostaną do odwołania. Widzieliśmy, że w niektórych krajach do ostatniej chwili rozgrywano mecze ligowe. To był błąd – stwierdził premier Morawiecki. – Nie wiemy jak będzie przebiegała krzywa wzrostu zachorowań, dlatego na bieżąco staramy się dopasowywać obostrzenia do stanu epidemicznego, w którym się znajdujemy. To nie oznacza, że to ostatnie tygodnie istnienia obostrzeń. Chcemy po świętach przedstawić przedyskutowany z ekspertami plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej.

Zakaz przemieszczania się i inne obostrzenia utrzymane

Przypomnijmy, że restrykcyjne ograniczenia m.in. w zakresie przemieszczania się funkcjonują na terenie całego kraju od połowy marca. Decyzją Rady Ministrów wprowadzono zakaz wjazdu do Polski dla cudzoziemców oraz zawieszono międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe. Restauracje, bary i kawiarnie mogą prowadzić wyłącznie działalność na dowóz i na wynos, a od 14 marca zamknięte pozostają galerie handlowe. Ograniczenia dotknęły także zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób, w tym państwowych i religijnych.

Kolejne ograniczenia w związku z epidemią wprowadzano w ostatnich dniach marca. Dotyczyły limitu osób w środkach komunikacji miejskiej oraz zakazu zgromadzeń, działalności hoteli, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych, dostępu do parków, bulwarów, miejsc rekreacji, plaż, a także konieczności przemieszczania się osób, poniżej 18. roku życia pod opieką dorosłego. Wprowadzono limit osób w sklepie do 3 na jedną kasę.

Zakazy w wielu branżach gospodarki na razie do 19 kwietnia

Jak zaznaczył premier Mateusz Morawiecki, 19 kwietnia to nie data ostateczna i możliwe jest dalsze przedłużanie zakazów w zależności od rozwoju sytuacji.

Po świętach chcemy przedstawić plan powrotu gospodarki do normalności – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

O tym, że przygotowywany jest program rozmrażania gospodarki mówiła wcześniej Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju. Jej resort pracuje nad kilkoma wariantami uruchamiania działalności niektórych branż. Decydujące w tej kwestii będą rekomendacje ministerstwa zdrowia.

Kancelaria Premiera

@PremierRP

Konferencja prasowa premiera @MorawieckiM i min. @SzumowskiLukasz. https://www.pscp.tv/w/cV2rzDFlZFFueGVOWERqb2d8MWpNSmdRZGRaYkFLTLXSLD_wG56ydPVyXpspD319vmDMCfrhwI4hLVgHqJVR 

Kancelaria Premiera @PremierRP

Konferencja prasowa premiera @MorawieckiM i min. @SzumowskiLukasz.

pscp.tv

źródło;dziennikbałtycki.pl

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *