Połamał czaszkę i pociął twarz partnerce. W domu były małe dzieci

Policjanci z Zabrza zatrzymali mężczyznę, który w sobotę w trakcie awantury domowej zaatakował nożem swoją 35-letnią konkubinę. Po analizie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili 37-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. W poniedziałek sąd przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Zabrzańscy kryminalni wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w sobotę wieczorem w jednym z mieszkań w dzielnicy Biskupice. Około 22.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej, podczas której 37-letni mężczyzna pobił i zaatakował nożem swoją 35-letnią konkubinę. Kobieta przed przyjazdem policjantów zdołała uciec z mieszkania, jednak miała poważne obrażenia w postaci ran ciętych na głowie oraz złamań kości twarzoczaszki.

Policjanci weszli do mieszkania, w którym, według informacji pokrzywdzonej, miał przebywać konkubent wraz z dwójką ich dzieci w wieku 6 miesięcy i 2 lat. Drzwi do mieszkania były zamknięte, więc stróże prawa do środka dostali się poprzez otwarte drzwi balkonowe. Jak się okazało, nie było już w nim mężczyzny, a jedynie dwójka małych dzieci. Policjanci zabrali je z mieszkania i oddali rodzinie pokrzywdzonej, która przyjechała na miejsce. 35-letnia kobieta natomiast została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła operację. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Następnie rozpoczęli poszukiwania 37-latka, które nie trwały długo. Już po kilkunastu minutach poszukiwań policjanci zauważyli mężczyznę na terenie pobliskich ogródków działkowych. Kiedy 37-latek zobaczył policjantów, zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany. Przeprowadzone u zatrzymanego badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

W mieszkaniu, gdzie doszło do zdarzenia, śledczy przeprowadzili oględziny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 37-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara co najmniej 8 lat wiezienia. W przeszłości podejrzany był karany za przestępstwa z użyciem przemocy, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów i zniszczenie mienia. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym.

źródło;kryminalnapolska/policja

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *