Kamienna Góra. Odsiedział wyrok za zabójstwo dwóch osób i znów zamordował.

Intensywna praca policjantów z Dolnego Śląska pozwoliła zatrzymać 81-letniego Waltera R., który jest podejrzany o morderstwo 68-letniego mieszkańca Kamiennej Góry. Kulisy zbrodni są szokujące, bo podejrzany w przeszłości zabił już dwie osoby i odsiedział wyrok 25 lat pozbawienia wolności.

Do morderstwa w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry doszło 11 grudnia 2020 roku. Ofiarą był 68-letni mężczyzna, do którego należało mieszkanie, w którym doszło do zbrodni. Na miejscu tragedii do pracy przystąpili technicy z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, co pozwoliło zabezpieczyć szereg śladów i wskazać podejrzanego.

Po ponad miesiącu od tamtych wydarzeń na polecenie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze na terenie Wałbrzycha doszło do zatrzymania 81-letniego Waltera R. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie zbrodni w Kamiennej Górze. Obciążać go mają ślady zebrane w mieszkaniu ofiary.

Kamienna Góra. Odsiedział wyrok za zabójstwo dwóch osób i znów zamordował. Policja zatrzymała 81-latka

Podejrzany usłyszał już w prokuraturze zarzut zabójstwa. Z kolei Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek śledczych zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak podały „Informacje Dolnośląskie”, szokujące są kulisy zbrodni. 81-letni Walter R. ma już na swoim koncie dwa morderstwa, za które odsiedział on 25 lat w więzieniu. Na wolność wyszedł przed kilkoma laty.

Podejrzany przed laty zabił złotnika z Jeleniej Góry i zamożną mieszkankę Świdnicy. „Brzytwa”, bo taki pseudonim otrzymał Walter R., ciała swoich ofiar porzucił wówczas na terenie kamieniołomów w Rogoźnicy. Umieścił je w workach, które następnie zawiesił kilkanaście metrów nad wodą. Ciała były rozczłonkowane, pozbawione głów.

źródło;policja

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

„Oszust z Tindera” zatrzymany pod Wrocławiem.

udawał miliardera, a oczarowane nim kobiety zaciągały gigantyczne kredyty, by pomagać mu, gdy rzekomo znalazł się w kłopotach. "Oszust z Legnicy" grał doradcę finansowego.

Jak stracić pieniądze z konta przez WhatsApp, OLX, SMS, ZUS czy bank

Cyberprzestępcy wciąż aktualizują swoje metody, by tylko dostać dane do logowania do cudzych kont. Robią to po to, by je oczyścić z gotówki. Okradziony klient ma znikome szanse na jej odzyskanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *